Sleduj nás

Yan: K Cejudovi jsem ztratil veškerou úctu, protože si vybírá soupeře

Yan: K Cejudovi jsem ztratil veškerou úctu, protože si vybírá soupeře

Už se pomalu blíží chvíle, kdy se šampion Henry Cejudo (15-2-0) bude muset postavit ke své první obhajobě. Za soupeře si nicméně místo vrchního vyzyvatele vybral člověka, který své dva poslední  zápasy prohrál.

Řeč je pochopitelně o Josém Aldovi, který shodil z pérové váhy do bantamové jen kvůli tomu, aby se zde utkal o titul. Při přechodu brazilský zápasník řekl, že měl v bantamu bojovat už dávno předtím, jelikož jeho fyzické proporce na tuto divizi přímo sedí.

Co však osud nechtěl, tři bodoví sudí trochu sporně v klíčovém zápase rozhodli v jeho neprospěch. Aldo svůj debut ve váhové kategorii do 61.2 kg prohrál, čímž si připsal druhou porážku v řadě. Status boje o mistrovský pás mu však zaručuje už jenom jeho minulost, a to se zdá hlavnímu titulovému vyzyvateli velmi nespravedlivé.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„K Henrymu Cejudovi jsem ztratil veškerou úctu. Místo toho, aby bránil titul proti tomu, komu má, si vybírá soupeře. Chce bojovat proti někomu, kdo v naší divizi ještě nic nevyhrál. Někomu, jehož kariéra je na sestupu,“ vyjadřoval se Petr Yan (14-1-0, šestizápasová vítězná šňůra v UFC).


„Pokud si UFC přeje, aby získání pásu něco znamenalo, nemělo by podobný přístup podporovat. Upřímně je to velmi špatné pro náš sport. Cejudo je Triple Klaun, který se snaží proměnit MMA v cirkus. Moc dobře ví, že stylově jsem pro něho noční můrou, tudíž se mi snaží vyhnout,“ uzavíral nadějný bojovník.

Petr Yan chce zápas o titul, šampion Cejudo však žádá o bitvu s Aldem


Další články