Sleduj nás

XFN - Buchinger Ivan - Grecicho Sergej

XFN - Buchinger Ivan - Grecicho Sergej

Čeká nás XFN 15 v Praze, opravdový svátek MMA. Podíváme se na duel v divizi featherweight do 145 liber: Buchinger vs. Grecicho.

Ivan "Buki" Buchinger je 32-tiletý slovenský MMA fighter s bilancí 34-6. Sergej Grecicho je 33-tiletý litevský MMA zápasník s bilancí 25-10-1. Sázíme na IVANA BUCHINGERA.

Buchinger Ivan vs. Grecicho Sergej


Pro Buchingera, který s XFN podepsal vícezápasovou smlouvu, je toto ideální matchup. Soupeř solidní s kvalitní bilancí - ne však moc silný, ani příliš slabý. Ivan má oproti Sergejovi mnohem více těžkých zápasů v respektovaných organizacích jako Cage Warriors a M-1. V obou těchto organizacích byl Buki svého času i držitelem mistrovského pásu, což je meta, o kterou chce usilovat i v XFN. Zároveň hraje Buchingerovi do karet i dobrá forma z posledních let. Od několikrát zmiňované prohry s McGregorem z konce roku 2012 má Ivan bilanci 13-2.


Grecicho má za stejné období rekord 12-5, 8 vítězství z turnajů lokálního charakteru pod organizacemi jako Lappeenranta Fight Night, Oplot Challenge, MMA Raju apod.

Ivan je komplexnější zápasník s vyrovnanými aspekty boje. Litevec nemá příliš kvalitní postoj a spoléhá především na pokusy o submise. V tom však mimořádně vyniká i Buchinger. Čeká se pořádně nabitá O2 aréna, ve které bude mít Buki jako "bývalý brat" i mnohem větší podporu publika. Ivan Buchinger porazí Sergeje Grecicha v kurzu 1.35!


Další články