Sleduj nás

XFN 15 O2 arena Marpo vs. Rytmus živě: Fight card, aktuální informace a výsledky

XFN 15 O2 arena Marpo vs. Rytmus živě: Fight card, aktuální informace a výsledky

XFN 15 v O2 areně je tady. Nejočekávanějším zápasem je souboj raperů Marpa vs. Rytmus, dalším vyhroceným duelem je Patrik Kincl vs. Petr Ondruš. V OKTAGONU nebude chybět ani Karlos Vémola, kterého přijel prověřit Flavio Rodrigo Magon z Brazílie. Přinášíme vám video z vážení i aktuální výsledky!

Ohromně se těším, jdu vyhrát!“ řekl po včerejším veřejném vážení nadšeně Marpo, jenž vystřídá hudební podium za boxerský ring, kde se střetne se svým protějškem, jehož se během doby, co se na něj připravoval, snažil naučit nenávidět. „To je totiž jediný způsob, jak nenecháte nic náhodě,“ odůvodňoval vážnost situace, jíž někteří fanoušci berou na lehkou váhu. 

Ani druhá strana barikády nezůstala pozadu. „Nic necítím, jsem po své přípravě tak nastavený, že bych nejraději zápasil hned teď,“ komentoval své pocity Rytmus. „Mám delší rozpětí paží, což mi dává výhodu. Marpo se bude muset mít na pozoru vždy, jak se ke mně pokusí přiblížit," doplnil slovenský mág z hip hopové scény, který se snažil po vzoru hvězdného McGregora vypilovat svůj zadní direkt k dokonalosti. 

XFN 15 O2 arena Marpo vs. Rytmus živě

XFN live stream - Přímý přenos - Živě

Pokud nejste jeden z fanoušků, kteří budou turnaj sledovat přímo na místě v O2 areně a chcete zápasy vidět, máte dvě možnosti:


O2 TV Sport: Přímý přenos XFN 15 - Marpo vs Rytmus začíná na O2 TV Sport ve čtvrtek od 18.50 hodin. Součástí vysílání bude i studio moderátora Davida Sobiška, role experta se ujme šéftrenér pražského Penta Gymu Daniel Barták. Přenosem bude diváky provázet komentátor Michal Petrgál a také český MMA bojovník Viktor Pešta, který si prošel nejprestižnější organizací světa UFC.

PPV XFN: Pokud chcete sledovat turnaj a zároveň podpořit organizaci XFN, tak si na xfnlive.com zakupte přenos, který lze sledovat na počítači, mobilu a dalších zařízeních.


XFN 15 O2 arena - Výsledky

Lukáš Dvořák - Fatih Aktas
MMA 
 3x5 minut, ve váze do 93 kg

Lukáš Dvořák vs. Fatih Aktas
Česko Turecko
30 let 29 let
185 cm 183 cm
0-0-0 4-1-0
Vítěz: Lukáš Dvořák
Vsadit na zápas!


 


Daniel Brunclík​ - Vasil Ducár​
MMA 
 3x5 minut, ve váze do 84 kg

Daniel Brunclík​ vs. Vasil Ducár​
Česko Česko
31 let 29 let
186 cm 190 cm
3-2-0 2-1-0
Vítěz: Vasil Ducár​
Vsadit na zápas!


 

Sandra Mašková​ - Chamia Chabbi​
MMA  
3x5 minut, ve váze do 56,7 kg

Sandra Mašková​ vs. Chamia Chabbi​
Česko Finsko
30 let 31 let
160 cm 186 cm
1-2-0 3-2-0
Vítěz: Chamia Chabbi​
Vsadit na zápas!


 

David Dvořák (CZE) - Zaka Fatullazade (UKR)
MMA  3x5 minut, ve váze do 60 kg

V úvodním zápase hlavní karty galavečera MMA a boxu XFN 15 se střetnou český zápasník David Dvořák a Ukrajinec Zaka Fatullazade, který na poslední chvíli nahradil Kazacha Asu Almabaeva. Český bijec má bilanci 14 vítězství a 3 porážek, dnes bude usilovat o jedenáctou výhru v řadě! Pro tento zápas se bojovníci sejdou ve váze do 60 kilogramů.

David Dvořák vs. Zaka Fatullazade​
Česko Ukrajina
26 let 21 let
167 cm 173 cm
15-4-0 11-6-0

Vítěz: David Dvořák (TKO)
Vsadit na zápas!

První duel hlavní karty skončil bleskově a ovládl ho favorizovaný David Dvořák. Ten v pozápasovém rozhovoru prozradil, že byl osloven s nabídkou zápasu v UFC, nejslavnější MMA organizaci světa, pro únorový event v Praze. Nakonec se však vzhledem k nejisté budoucnosti Dvořákovy váhové kategorie (fly weight) na smlouvě nedohodli.


 

Miroslav Štrbák (SVK) - Ylies Djiroun (FRA)​
MMA 
 3x5 minut, ve váze do 84 kg

V druhém duelu hlavní karty galavečera MMA a boxu XFN 15 se v lehké váze střetnou slovenský zápasník Miroslav Štrbák s Francouzem Yliesem Djirounem. Pro Slováka jde o premiéru v organizaci XFN, dosud má na kontě 17 výher a 8 porážek. Jeho soupeř má bilanci 15 vítězství a 4 porážek, aktuálně drží šňůru deseti vítězství v řadě.

Miroslav Štrbák​ vs. Ylies Djiroun​
Slovensko Francie
29 let 26 let
178 cm 180 cm
17-8-1 15-4-0

Vítěz: Ylies Djiroun (na body)
Vsadit na zápas!

Utkání mohlo klidně skončit už po několika vteřinách, kdy se Djiroun parádně trefil, ale nakonec jsme viděli plných 15 minut boje. Ve všech kolech byl o něco lepší francouzský bojovník, který trefoval low kicky a celkově byl aktivnější, takže si připsal cenné vítězství 3:0 na body.


 

Makhmud Muradov (UZB) - Grzegorz Siwy (POL)​
MMA 
 3x5 minut, ve váze do 84 kg

Ve třetím duelu hlavní karty galavečera MMA a boxu XFN 15 se ve střední váze střetnou Uzbek Makhmud Muradov s Polákem Grzegorzem Siwym. Muradov, který žije dlouhodobě v České republice, má bilanci 17 výher a 6 porážek, je šampionem organizace XFN.

Machmud Muradov​ vs. Grzegorz Siwy​
Uzbekistán Polsko
28 let 32 let
190 cm 180 cm
17-6-0 12-3-0

Vítěz: Makhmud Muradov (KO)
Vsadit na zápas!

Už to vypadalo, že zápas skončí na body, když na poslední chvíli vyčkal Muradov na skloněnou Siwyho hlavu a přesně mířeným kolenem jej dostal k zemi. O několik vteřin později rozhodčí zápas ukončil. Favorit duelu Makhmud Muradov si tak připisuje další výhru na své konto!


 

Petr Ondruš (CZE) - Patrik Kincl (CZE)​
MMA 
 3x5 minut, ve váze do 84 kg

Petr Ondruš  (bilance 8 výher a 7 porážek)  má s Patrikem Kinclem (20 výher a 9 porážek) jedno společné. Oba dva se střetli s fenoménem českého MMA Karlosem Vémolou a oba odešli z onoho velkolepého klání poraženi. Jejich současný střet by měl tedy určit to, kdo by případně mohl zažádat o odvetu. Motivaci tak oba borci mají obrovskou a tohle může být dokonce vrchol celé akce.

Petr Ondruš​ vs. Patrik Kincl​
Česko Česko
38 let 29 let
185 cm 180 cm
8-7-0 20-9-1

Vítěz: Patrik Kincl (submission)
Vsadit na zápas!

Tak tohle bylo hodně rychlé! Petr Ondruš sliboval, že to ukončí v prvním kole. Predikce výhry mu nevyšla, první kolo ale ano... Kincl se po úspěšném single legu dostal soupeři do zad, nasadil škrcení a zápas ukončil. Vysloužil si tak zřejmě odvetu proti Vémolovi. Příběh tak může pokračovat.


 

Karlos Vémola (CZE) - Flavio Rodrigo Magon (BRA)​
MMA 
 3x5 minut, ve váze do 93 kg

Karlos Vémola - bilance 23 výher a 5 porážek - si jde za svým cílem, vrátit se do exkluzivní společnosti v UFC. Momentálně jede na vítězné vlně sedmi zápasů, kdy mu byla po duelu zvednuta ruka, nicméně naposledy se docela zapotil, Moise Rimbon mu dal v Bratislavě pěkně zabrat. 

Flavio Rodrigo Magon - bilance 17 výher a 10 porážek - je pro nás docela neznámou. Do utkání byl přiřazen několik dnů zpátky. Naposledy se představil v červnu proti Anthony Adamsovi na akci Army vs. Marines 9 a podlehl mu na body. Tím si přerušil čtyřzápasovou vítěznou šňůru, což ukazuje na to, že není žádným ořezávátkem.

Karlos Vémola​ vs. Flavio Rodrigo Magon​
Česko Brazílie
33 let 34 let
183 cm 182 cm
23-5-0 17-10-0

Vítěz: Karlos Vémola (TKO)
Vsadit na zápas!

Tohle bylo ještě rychlejší, než u předcházejícího duelu. Karlos Vémola splnil svůj slib a zápas ukončil na TKO v prvním kole. Hned po utkání si Vémola podal slovně Kincla a přislíbil mu, že něco podobného čeká i jeho. Následně vyzval i Marpa a je mu prý jedno, jestli to bude v boxu, MMA, či thajském boxu. Z hlediště se ozval jásot, ale také i poměrně silný pískot. No... tak jsme se dočkali i nějakého toho pozápasového trashtalkingu.


 

Ivan Buchinger (SVK) - Sergej Grecicho (LTU)​
MMA 
 Titulový zápas na 5x5 minut, ve váze do 65,7 kg

Sergej Grecicho - bilance 25 výher, 10 porážek a 1 remíza - je stejně jako Buchinger odborník na submise, i on takto ukončil hned 20 zápasů! Dnes ale bude chtít podat lepší výkon než naposledy, to totiž prohrál na akci ACB 83 Alihanu Sulejmanovovi na body. Předtím však donutil vzdát Jani Salmiho, Jusupa Umarova a také Miroslava Štrbáka, který se také představí na dnešní akci.

Ivan Buchinger - bilance 34 výher a 6 porážek - se může pyšnit tím, že se ve své kariéře střetl i s Conorem McGregorem, který tehdy zahajoval svou bohatou kariéru. Jenže od té doby uplynulo hodně času a Buchinger se stal obávaným bojovníkem, co se velice rád vyžívá v submisích. O tom se naposledy přesvědčili Andrej Krasnikov a Jaroslav Pokorný, oba fightery ukončil na anaconda choke. Dnes jej ale čeká opravdu velká výzva.

Ivan Buchinger​ vs. Sergej Grecicho​
Slovensko Litva
32 let 33 let
175 cm 175 cm
34-6-0 25-10-1

Vítěz: Ivan Buchinger (submission)
Vsadit na zápas!

Jak Buchinger řekl, tak i udělal. Od prvního kola měl převahu, vytrvalými kopy oslaboval soupeře a ke konci čtvrtého kola utáhl Grecicha na d'arce choke. Stal se tak prvním držitelem pásu ve své váze.


 

Lukáš Konečný (CZE) - Matúš Babiak (SVK)​
BOX
  8x3 minuty, ve váze do 76,2 kg

Matúš Babiak - bilance 7 výher a 1 porážka - je slibným slovenským boxerem, jenž nebude jen krmením pro legendu českého boxu. Ze sedmi výher hned čtyři připsal na KO, ránu v ruce tedy má a dnes si může na pažbu připsat velké jméno.

Lukáš Konečný - bilance 50 výher a 5 porážek - se vrací do ringu po čtyřleté pauze. Posledním zápasem byla titulová bitva proti Peteru Quillinovi, v níž prohrál na body a po ní ukončil kariéru. Pouhé trénování mu ovšem patrně nestačilo, a tak opět natáhne rukavice a půjde divákům ukázat své umění. A možná dá vzpomenout i na svou přezdívku Chirurg, jíž dostal za své precizní lámání žeber soupeřů.

Lukáš Konečný​ vs. Matúš Babiak​
Česko Slovensko
40 let 28 let
173 cm 175 cm
50-5-0 7-1-0

Vítěz: Lukáš Konečný​ (na body)
Vsadit na zápas!

Přesné skóre po jednotlivých kolech nebylo oznámeno, ale Lukáš Konečný vyhrál u všech tří bodových rozhodčích a raduje se z 51. vítězství své profesionální kariéry!


 

Marpo (CZE) - Rytmus (SVK)​
BOX 
 6x3 minuty, ve váze do 82,5 kg

Rytmus těmito zkušenostmi a úspěchy neoplývá, nicméně přípravu na akci vzal opravdu poctivě, třičtvrtě roku se připravoval každý den, piloval techniky a chystal se na šestikolový zápas. Rozhodně to tak bude jeho vrchol v boxu, jemuž se věnuje asi tři roky. Za favorita se sice považovat nedá, rozhodně se s ním ale musí počítat. 

Marpo bude mít v tomto utkání výhodu v tom, že mu ring není vůbec cizí. Krom hudební kariéry se věnoval aktivně i thajskému boxu, v němž dosáhl velice slušného úspěchu - může se pyšnit titulem vicemistra České republiky. Sám se pravidelně udržuje v kondici a i díky tomu je všemi bookmakery papírovým favoritem. 

Otakar Petřina (Marpo)​ vs. Patrik Vrbovský (Rytmus)​
Česko Slovensko
33 let 41 let
180 cm 180 cm
6-3-0 0-0-0

Vítěz: Otakar Petřina (Marpo)​
Vsadit na zápas!

Všichni tři bodoví rozhodčí označili jako jasným vítězem utkání Otakara "Marpa" Petřinu! Ten tak dosáhl na 5. vítězství ve své boxerské kariéře.

Rytmus říká, že se po zápase cítí dobře. Ačkoliv se třikrát ocitl na kolenou, řekl si, že to nevzdá a dobojuje to. Marpo uznal, že podle očekávání nedodržel bojový plán a hnal se příliš horlivě za knockoutem, na který nakonec neměl.


Další články