Sleduj nás

Wow! Viděli jste, co tam předvedli? Nad Oktagonem v Edenu žasnou i přední američtí novináři

Wow! Viděli jste, co tam předvedli? Nad Oktagonem v Edenu žasnou i přední američtí novinářiFOTO: OKTAGON MMA

Vedení jedné z největších světových organizací není žádná sranda. Ondřej Novotný nemá stále pocit, že je Oktagon pevně etablován na bojové scéně a svoji ligu dodnes nazývá start-upem. Kritický šéf vidí mnoho chyb a prostoru pro zlepšení.

Oktagon se turnajem v Edenu parádně zviditelnil. Obrovská akce pod širým nebem posunula hranice tuzemské MMA scény na zcela novou úroveň. Logisticky extrémně náročná akce byla doplněna kartou, která musela vysát pokladnu organizace do dna. Vše se samozřejmě vyplatilo a investované desítky milionů se vrátily i s úroky. O tom, jaký dojem Oktagon 58 zanechal, svědčí nejlépe komentář novinářské hvězdy Ariela Helwaniho.

„V sobotu byl další turnaj organizace Oktagon. V Americe ji nikdo moc nezná, ale v Evropě jedou na plný plyn. Bylo tam osmadvacet tisíc lidí! Chápete to číslo. Naplnili celý fotbalový stadion, k tomu udělali úžasný ohňostroj. Naprostá paráda,“ pochválil Oktagon na svém Instagramu světoznámý žurnalista.

Slova uznání, která se hrnou ze všech stran, stékají po Ondrově tvrdé slupce jako voda. Novotný se svému dítěti věnuje od samého počátku a dobře si pamatuje časy, kdy Oktagon sotva vyprodal halu pro pár tisícovek diváků. Obrovský úspěch, jakým bezpochyby je naplněný Eden, tak boss příliš nepřeceňuje a stále se dívá kupředu.

„V mých očích jsme stále start-up, který musí makat, dělat chyby, ale ve správném poměru k dobrým rozhodnutím a mít sešlápnutý plyn. Ještě chvilku to tak bude. Občas někoho spálíme, občas si nerozumíme, ale v tom sprintu nejde dělat všechno hezky a romanticky, jak si představujeme,“ prohlásil Novotný ve svém živém vysílání na Instagramu.


Oktagon je aktuálně jednou z nejprogresivnějších firem, které se pohybují ve sportovním prostředí. Pokud si však představujete, že Ondřej jen sedí zadku nebo surfuje ve Španělsku a peníze se hrnou, jste na velkém omylu. Rozvíjet a posouvat takto obří firmu je nekonečný boj.

„Je to fakt těžký řídit to ve čtyřech zemích s více než sto lidmi na různé úvazky. Vše řešíte ve čtyřech jazycích a kulturách, které mají svoje myšlení. Do toho máme téměř dvě stovky bojovníků, tedy egomaniaků z celého světa! Dostat všechny na jednu stranu lana, za kterou budou tahat, je oříšek. Někdy to jde hůř, a někdy lépe. Vždy to děláme s tím nejlepším úmyslem pro všechny zúčastněné. Je to těžký byznys, ale taky každodenní dobrodružství,“ popsal svůj obvyklý program Ondra.


Další články