Sleduj nás

Woodley odsouhlasil termín obhajoby, na UFC 235 se pokusí zastavit Nigerijskou noční můru

Woodley odsouhlasil termín obhajoby, na UFC 235 se pokusí zastavit Nigerijskou noční můru

Aktuální šampion velterové váhy Tyron „The Chosen One“ Woodley nakonec přijal podmínky, které mu nedávno předložil Dana White, a v zápase o titul se utká s Kamaru Usmanem.

Životním cílem afrického borce, jemuž se v rámci bojového světa rovněž přezdívá Nigerijská noční můra, je stát se šampionem v té nejprestižnější zápasnické soutěži, v níž se už od roku 2015 nachází.

Tyron „The Chosen One“ Woodley nakonec přijal podmínky UFC

Ačkoliv on sám své soupeře hlavně v UFC zatím nedokázal až kromě jednoho knokautu zakončit ještě před zazněním finálního gongu, tak byl ve své jízdě naprosto bezchybný (14-1-0 MMA a 9-0-0 UFC). O titulovou výzvu se pokoušel již delší dobu, ale nikdo si ho tolik nevšímal, což platilo až do doby, než na konci listopadu porazil (opět na body) Rafaela dos Anjose.

Vzhledem k tomuto tažení se konečně ozval White a řekl: „Tento muž si zaslouží bojovat o titul.“ Jeho slova se ale dotkla současného šampiona Tyrona Woodleyho, jenž plánoval, že k obhajobě vyzve Colbyho Covingtona, který svou šanci (dle prohlášení šéfa organizace) promarnil a dále na něj čekat nehodlá.


White: Kamaru Usman bude bojovat o titul. Ať už s Woodleym, nebo bez něho

„The Chosen One“ tedy nakonec podmínky přijal a jen dodal, že se ke Colbymu vrátí později. Doposud můžeme jeho jméno vidět na hlavní kartě pro UFC 235, kde mu společně s Kamaru Usmanem bude patřit předposlední zápas večera, protože tím hlavním tahákem má být až duel Jona Jonese s Anthonym Smithem.


Další články