Sleduj nás

Wladimir Klitschko: Výška a rozpětí paží hrají v boxu velkou roli, ale Usyk má něco, co ani Fury nemá

Wladimir Klitschko: Výška a rozpětí paží hrají v boxu velkou roli, ale Usyk má něco, co ani Fury nemáFoto: DAZN

Legendární Wladimir Klitschko věří, že jeho krajanovi už dnes v noci bude nad hlavu zdvižena ruka. 

Váha, výška, rozpětí paží, a dokonce i věk. Toto jsou faktory, které hrají ve prospěch Tysona Furyho. Proč by ho tedy měl Oleksandr Usyk porazit? To byla otázka, na kterou se reportéři z Fight Hub TV zeptali bývalého vládce těžké váhy Wladimira Klitschka. Ten, který už z principu fandí svému krajanovi, na ni podrobně odpověděl. 

“Sám jsem s Tysonem bojoval, a tak moc dobře vím, jaký to dokáže být nebezpečný a zákeřný boxer. Výška, váha i rozpětí paží hrají sice v jeho prospěch, ale povím vám ještě něco. Na světě pomalu není boxer, který by byl tak skvěle technicky obdařený, jako je Oleksandr Usyk. A je to právě tato technika, která rozhoduje zápasy,” uvedl kdysi slavný “Dr. Steelhammer”. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

“Samozřejmě, na výšce a váze v boxu záleží, ale já věřím tomu, že technika je nejdůležitějším aspektem. Předpokládám, že Oleksandr Tysona v ringu přechytračí a poprvé od roku 2000 se stane novým nezpochybnitelným šampionem těžké váhy."

Pak ovšem náhle vytáhl ještě jeden příklad. “Podívejte se na Anthonyho Joshuu. Mám toho kluka rád, ale dvakrát za sebou nedokázal na Usyka najít recept. Silově měl určitě navrch, byl také větší, byl těžší, ale technicky ho Usyk předčil. Myslím si, že zápas s Furym tomuhle bude dost podobný. Hrubá síla těžko poráží talent,” pověděl Klitschko. 


Deontay Wilder by s takovým názorem asi nesouhlasil, protože byl až donedávna považován za druhou nejsilnější těžkou váhu planety, než jej dohnal věk. A svůj styl si právě založil na minimální technice, zato nejdrtivějším úderu, jaký kdy svět viděl. A protože tu máme tolik odlišných predikcí a odlišných názorů, bude napínavé sledovat, jak duel mezi Furym a Usykem tuto sobotu v noci doopravdy skončí.


Další články