Sleduj nás

Wladimir Klitschko: Poslední tanec se blíží. Rád bych odvetu s Furym

Wladimir Klitschko: Poslední tanec se blíží. Rád bych odvetu s Furym
Wladimir Klitschko stále cítí svrbění v rukou, které by rád ukojil. Tysonovi Furymu proto zaslal bojovou výzvu.

Dr. Steelhammer se naposledy objevil v ringu 29. dubna 2017, kdy na technické KO podlehl dřívějšímu šampionovi Anthonymu Joshuovi. Byla to skvělá bitva, kterou sledovalo celé vyprodané Wembley a která přinesla hned několik knockdownů.

Klitschko poté odešel do důchodu, ale vždy v pravidelných intervalech mluvil o tom, že by se mohl vrátit. Jeho nálada se často střídala, a i když v jeden moment řekl, že je jeho kariéra už na konci, v druhý moment to rázem popřel.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Čeho se ovšem Wladimir držel, je touha překonávat rekordy. Rád by se stal tím nejstarším boxerem, který kdy držel prestižní světový titul v těžké váze. Tímto rekordem se momentálně pyšní George Foreman, který v roce 1994 uzmul mistrovský pás ve svých 46 letech.

Věk je tedy u obou těžkotonážních borců stejný, a proto nastává ta správná chvíle, aby se Dr. Steelhammer rozhodl. Vrátí se skutečně zpátky? Touha by prý měl.


Tyson Fury nechce ukoncit karieru Jak zareaguje Tyson Fury na výzvu od Wladimira Klitschka?

„Upřímně už mám delší dobu silnou chuť vyzvat Tysona Furyho k mému poslednímu tanci. Nevím, kdy ten člověk odejde do důchodu, o kterém pořád mluví, ale vím, že mi dluží odvetu,“ sdělil mladší z bratrů Klitschků v interview Piersovi Morganovi.

„Kdyby nezačala válka, už bych si za tím zápasem šel. Válka všechno zbrzdila. Měl jsem sen, že se stanu tím vůbec nejstarším šampionem světa. Rád bych pokořil Foremanův rekord. Teď je mi 46 let, je ideální doba. Takový byl můj plán před válkou,“ přiznával.


„Bohužel vůbec nevím, kdy tato válka skončí. Má touha je stejná, chci Tysona Furyho, máme spolu neuzavřený byznys. Potřebuju jen, aby mi k tomu okolnosti byly nakloněny,“ dodal Klitschko.

Další články