Sleduj nás

Wilderova tržná rána v uchu byla hluboká 2 cm. Chtěl jsem bojovat na vlastní riziko, říká bývalý šampion

Wilderova tržná rána v uchu byla hluboká 2 cm. Chtěl jsem bojovat na vlastní riziko, říká bývalý šampion

Deontay Wilder má za sebou nejhrůznější zápas své profesionální kariéry, který pro něj skončil vůbec první porážkou. Ačkoliv souboj víceméně připomínal pouze tah na jednu branku, bývalý americký šampion v něm chtěl i přes četná zranění pokračovat.

„Můj trenér vhodil do ringu ručník, já však byl připravený pokračovat na vlastní riziko,“ reagoval chvíli po zápase Wilder. „Bohužel mou přípravu doprovázelo několik komplikací, ale na tom teď nezáleží. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Čest Tysonovi, byl lepší a zaslouženě vyhrál,“ prokazoval svému soupeři respekt.

The Bronze Bomber se během duelu ocitl celkem čtyřikrát na podlaze ringu, přičemž dvakrát se to dostalo do počítání. Povinná obhajoba pásu těžké váhy WBC se pro něj tak hned od prvního kola proměnila v noční můru. Fury si sice v prvním kole slízl Wilderovu dělovku, ale ta s ním vůbec nehnula. Naopak on sám se pokoušel oplácet velmi ostrými údery a Deontaye zničil způsobem, jaký u něj ještě nikdo předtím neviděl.


Čtyřiatřicetiletý Američan měl od třetího kola potíže udržovat stabilitu. Do toho mu viditelně krvácel ret, a ještě viditelněji se krví zalévalo jeho levé ucho. Spekulovalo se, že mu praskl bubínek, což mohl být velký průšvih. Jakmile byl v sedmém kole do nitra ringu vhozen ručník, bylo to z toho důvodu, aby se předešlo trvalým následkům zranění. Wilder navíc nejevil aktivitu údery oplácet. Často se nacházel v rohu, z něhož nebylo kam uniknout.  


„Mohu potvrdit, že bubínek naštěstí proražen nebyl. Deontay Wilder měl však uvnitř ucha dva centimetry hlubokou tržnou ránu, která si vyžádala sedm stehů. Žádné zlomeniny v obličeji nejsou,“ uvedl redaktor z Yahoo Sports Kevin Lole, jenž tak vyvrátil případné domněnky, že by nějaký Furyho úder mohl Wilderovi dokonce prorazit lebku.

Z hlediska dalšího vývoje se musí chvíli počkat, co bude dál. Podle klauzule ve smlouvě má poražená strana 30 dní na to, aby aktivovala doložku o odvetě – v našem případě trilogii. Pokud se Bronze Bomber stihne zotavit, uskutečnilo by se to v létě. Kdyby ne, pak by se Fury mohl pokoušet domluvit velký sjednocující boj o všechny čtyři prestižní pásy s Anthonym Joshuou.

Deontay Wilder vs. Tyson Fury 2 - Záznam celého zápasuDalší články