Sleduj nás

Wilder naznačil vyhození trenéra, který do ringu vhodil ručník. Za prohru prý může i jeho kostým

Wilder naznačil vyhození trenéra, který do ringu vhodil ručník. Za prohru prý může i jeho kostým

Dva dny po zápase prolomil bývalý šampion těžké váhy federace WBC mlčení. Trenér, který ukončil duel vhozením ručníku do ringu, si vysloužil kritiku. Za prohru prý může i jeho vlastní blbost, neboť si pro svůj nástup oblékl kostým, který vážil 40 liber (18,1 kg).

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) teď může jenom zpytovat svědomí, co všechno by udělal jinak. V zápase, do něhož nastoupil, vůbec nebyl sám sebou a prakticky od první minuty prvního kola nechal svého soupeře Tysona „Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO), aby nad ním dominoval.

O Wilderově odvaze nemohl nikdo pochybovat, ale jakmile se tento jednostranný souboj přenesl do sedmého kola, ucítil trenér Mark Breland, že toho má jeho svěřenec už dost, a vhodil do ringu ručník. Spousta lidí jeho reakci pochopila. Co se ovšem týká samotného bojovníka, který té noci přišel o pás, ten dozajista spokojený nebyl.   

„Jsem opravdu na Marka naštvaný. Tolikrát jsme to probírali, abychom se nenechali zmást emocemi. Mluvili jsme o tom už před mnoha, mnoha lety. Řekl jsem, že jako válečník, jako šampion, jako vůdce do toho musím dát všechno. Vstupuji do ringu, kde se chystám zabít člověka. Respektuji, pokud se soupeř snaží udělat to samé,“ vysvětloval Wilder.


„Můj tým ví, že ručník do ringu nikdy nemá házet, protože já nejsem jako ostatní, jsem speciální. Bez ohledu na to, jak to vypadalo, ještě jsem měl před sebou pět kol. Tohle je můj boj a můj život. Moje kariéra tak musí akceptovat má přání,“ reagoval čtyřiatřicetiletý rodák z Alabamy, jehož skóre poprvé poznalo hořkost porážky.

„Sakra, byl jsem neporažený šampion se 42 výhrami a deseti úspěšnými obhajobami po sobě. Mohl jsem v duelu pokračovat, byl jsem při vědomí. V určitých chvílích jsem stále věděl, co dělám. Nohy mě zrazovaly, ale jinak jsem se hýbat mohl. Člověka s mou KO úspěšností prostě nemůžete do konce zápasu odepsat. To, že Mark vhodil do ringu ručník, mě opravdu zradilo. Hodně věcí se mi teď honí hlavou, ale až se vrátím z dovolené, budu muset učinit velké rozhodnutí,“ doplňoval Wilder, který tak naznačoval, že po příletu z Afriky, kam si letí odpočinout, rozhodne, zdali v jeho týmu i nadále zůstane trenér Mark Breland.


Na obhajobu tohoto „provinilce“ je třeba dodat, že si Breland napříč boxerskou komunitou vysloužil uznání. Kdyby bývalého šampiona ve třetím kole nezachránil gong, mohla být všemu učiněna přítrž již mnohem dříve. Takhle se Wilderovi neustále valila krev z levého ucha a spekulovalo se, že má protržený bubínek. Naštěstí se jednalo jen o 2 cm hlubokou tržnou ránu. Tyson Fury však od třetího kola opravdu jenom tlačil, Deontay se již nebyl schopný dostat do boje.

Za jako druhou příčinu, která se podílela na porážce jindy slavného knokautéra, byl označen velmi těžký kostým. Ten údajně stál přes 30 tisíc liber a vážil 18 kilogramů.

„Ten oblek na mě byl až příliš těžký. Od začátku zápasu jsem necítil nohy, od třetího kola už vůbec ne. Spousta lidí mi říkala, že to vypadalo, že se mnou nebylo něco v pořádku. Snažil jsem se ze sebe vydat to nejlepší, ale věděl jsem, že mě nohy neposlouchaly, protože jsem si předtím navlékl příliš těžký kostým. I s helmou a bateriemi to vážilo nějakých 40 liber. Chtěl jsem, aby byl můj nástup velkolepý,“ poukazoval Wilder. Ještě den předtím si však svůj nový oblek vyzkoušel a váha mu prý tolik nevadila. Vše se změnilo až při nástupu.Další články