Sleduj nás

Wilder: Mrzí mě, že jsme se já a Joshua nikdy nepotkali. Ale víte, jak by to skončilo

Wilder: Mrzí mě, že jsme se já a Joshua nikdy nepotkali. Ale víte, jak by to skončilo
Anthony Joshua je příliš opatrný a své soupeře si pečlivě vybírá, je přesvědčený Wilder.

Deontay Wilder skutečně po dvou porážkách v řadě s Tysonem Furym zvažoval trvalý přesun do důchodu, než v něm opět vzplanul oheň. Nejvíce jej k návratu motivovala socha jeho podobizny, která byla vystavena v jeho rodné Alabamě.

Již tento víkend dojde po roční odmlce na Deontayův velmi vyhlížený comeback. Soupeřem mu je urostlý Fin Robert Helenius, který proslul zejména tím, že dvakrát za sebou porazil Adama Kownackiho. A že se nebojí jít do takto velkého souboje, za to mu vzdal Bronzový Bombardér náležitý hold.

Deontay Wilder 1 Deontay Wilder

Wilder a Joshua se nemusí


„Všechna čest Heleniusovi. Cítil příležitost, chytil se jí a jde si za ní. I když mu papírové předpoklady nejsou zrovna nakloněny, chce se předvést. Za to ho uznávám. Kéž by všichni měli odvahu, jakou má on,“ pronesl Wilder na tiskové konferenci pár chvil před svým návratem.

„Víte, mohli jsme sjednat i jiné zápasy, ale ostatní soupeři už takové koule neměli. Ano, mluvím zde zejména o Anthonym Joshuovi, se kterým jsem vyhlížel fight dobré čtyři roky. Opravdu mě mrzí, že jsme se nikdy nepotkali. Jak ale můžete vidět z jeho chování, jak nyní vycouval i ze souboje s Tysonem Furym, ten člověk se prostě bojí,“ obořil se do něj.


„Všichni vědí, jak by náš zápas skončil. Joshua nemá rád týpky, co mají KO sílu. Takovým se vyhýbá obloukem. Evidentně má nějaký mentální problém a na pravého šampiona si jen hrál. Kdyby si to srovnal v hlavě, třeba bychom viděli jiného Joshuu. Takového, který možná má nějaké kvality. Tato verze se však bojí a žádná kvalita z ní nečiší,“ završil Wilder.

Další články