Sleduj nás

Whyte: Vím, že bych dokázal vymlátit celou světovou boxerskou špičku

Whyte: Vím, že bych dokázal vymlátit celou světovou boxerskou špičku

Prozatímní šampion těžké váhy WBC Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) věří, že má dostatek zkušeností k tomu, aby mohl porazit celou světovou špičku těžké váhy.

Britský bojovník se momentálně nese na vlně jedenácti výher v řadě, přičemž o jedinou prohru, kterou jeho skóre eviduje, se v roce 2015 postaral Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO).

Dillian Whyte už velmi dlouho pokukuje po regulérním souboji o titul a má za to, že mu bývalý šampion Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) stále unikal. Údajně znal recept, jak ho porazit.

„Wilder vždy věděl, že po něm jdu, jenže mi utíkal. Moc dobře věděl, že mu můj styl nebude sedět. Chci ho jen ujistit, že ať už bude mít pás nebo ne, tak po zápasu s ním budu vždy toužit,“ pronesl jedenatřicetiletý Brit.


A Wilder není jediný, na koho by si věřil. „Poslouchejte. Pevně věřím, že bych je dokázal vymlátit všechny, celou světovou špičku. Pokud budu ve formě, můžu je všechny porazit,“ sdělil v rozhovoru pro boxingscene.

Aby se však Whyte mohl k té absolutní špičce dostat, bude se muset vypořádat se zkušenou ruskou překážkou, kterou představuje Alexander Povetkin (35-2-1, 24 KO).

„Povetkin je nebezpečný chlápek, rozhodně není radno jej podcenit. Dívám se na ten zápas jako na možnost, jak se stát lepším. Víte, nemám za sebou moc amatérských duelů, šel jsem rovnou k profíkům a Alexander je velmi zkušený soupeř, který mě může ještě něco přiučit,“ doplnil.Další články