Sleduj nás

Whyte o souboji Fury vs. Usyk: Hodně těžký zápas na tipování. Je fakt, že Tyson dost zpomalil a už není, kým býval

Whyte o souboji Fury vs. Usyk: Hodně těžký zápas na tipování. Je fakt, že Tyson dost zpomalil a už není, kým bývalFoto: Top Rank

Tyson Fury zanedlouho vstoupí do velkého sjednocujícího souboje proti Oleksandru Usykovi, ovšem důvěra v jeho dovednosti každým dnem slábne.

Dillian „The Body Snatcher“ Whyte s Furym bojoval, ještě když se nacházel na jakémsi osobním vrcholu. Pak ale Tyson rozjel tu svoji trucující hru, kdy odcházel do důchodu a následně se z něho vracel, kvůli čemuž ztratil spoustu cenného času. Jak je totiž známo, nejhorší je pro boxera, pokud vychladne.

Když se britský obr a současný držitel opasku z těžké váhy federace WBC vrátil, čekal jej na papíře snadno porazitelný Francis „Predátor“ Ngannou. Přesto Fury svým fanouškům nabídl neuvěřitelně napínavou show, ve které mohl jen děkovat Bohům a přísedícím bodovým rozhodčím, že mu v tomto velice těsném klání dali své hlasy. 


„Dle tréninků je vidět, že duel s Usykem bere Fury vážně, ale z osobní zkušenosti mohu říct, že jak jednou vypadnete z tempa, horkotěžko se do něho opět dostáváte. A Fury z toho tempa vypadl asi třikrát za kariéru, přičemž naposledy to bylo zrovna v době, kdy dosáhl svého výkonnostního stropu. Místo, aby dál boxoval, tak vysedával mimo hru, vychladl a teď už se k tomu stropu jen tak nevrátí. Na ten si každý z nás sáhne jenom jednou za život,“ věří Whyte.

„Podle mě je Usyk porazitlený, ale co se tohoto zápasu týče, tak věřím, že je tím více fit a více aktivním boxerem, který v duelu bude podstatně rychlejší. Tyson děsně zpomalil, což bylo vidět už v souboji s Ngannouem. Už se nepohybuje jako kdysi. Ta trilogie s Deontayem Wilderem mu vzala hodně sil a ten dlouhý důchod ho vysadil z tempa. Pořád je to těžká váha, na vítěze bych si vsadit nedokázal, ale ty faktory mi mírně hovoří proti němu jak v jeho prospěch,“ zanalyzoval Whyte zápas, k němuž dojde tuto sobotu v noci.


Zdroj: Top Rank Boxing


Další články