Sleduj nás

White: Jones má dostatek peněz. Kdyby teď ukončil kariéru, už nikdy nemusí pracovat

White: Jones má dostatek peněz. Kdyby teď ukončil kariéru, už nikdy nemusí pracovat

Dana White se v krátkosti stihl vyjádřit na rozhodnutí Jona Jonese, který se po předchozích neshodách s UFC nečekaně vzdal svého mistrovského pásu.

Dvaatřicetileté ikoně polotěžké váhy šlo hlavně o to, aby byla její slova vyslyšena a tím by se konečně dočkala zvýšení platu. „Již dlouho jsem pro UFC zápasil a pokaždé, když jsem vstupoval do klece, jsem tím riskoval své zdraví. Necítím, že odměna, které se mi dostává, je hodna mého dalšího risku,“ uvedl „Bones“ prostřednictvím svého Twitteru.

Dana White uznal, že bojovníka takových kvalit, jakými Jones oplývá, jen tak někdo nenahradí, ale ani tato pozice světové MMA jedničky mu nezaručí vyšší výplatu. „V žádné jiné práci nemůžete přijít ke svému šéfovi a říct mu: ‚Tohle je částka, kterou chci, a vy mi ji dáte.‘ Takhle to prostě nefunguje,“ zněla reakce prezidenta organizace.


A ten nyní své povídání rozvinul. „Jon Jones je jedním z nejlepších, co se kdy vzdali titulu. Co bude s jeho kariérou, to záleží čistě na něm. Realita je ovšem taková, že si zápasením vydělal již dostatek peněz. Teď se nachází v takové pozici, že kdyby se rozhodl ukončit kariéru, tak už nikdy nemusí pracovat,“ sdělil pro „The Canadian Press“ White.  

Jak tedy zaznělo, vše bude záležet na Jonu Jonesovi. Pokud se delší dobu nebude hlásit o slovo, dá se předpokládat, že jej UFC smaže z žebříčku. Málokdo by však mohl věřit, že se nikdo z vedení organizace ještě nepokusí se šampionem spojit, aby se našla nějaká cesta, která by vyhovovala oběma stranám. Prozatím se ale každá drží svých nároků, svého přesvědčení i své pravdy. Další články