Sleduj nás

White je zas*aný lhář! Pokud mě nedoceníte, tak mi prostě vypovězte smlouvu, žádá šampion Jones UFC

White je zas*aný lhář! Pokud mě nedoceníte, tak mi prostě vypovězte smlouvu, žádá šampion Jones UFC

Do sporů s UFC se během posledních dní hned několikrát dostal jindy neohrožený mistr divize polotěžké váhy Jon „Bones“ Jones. Tomu vadí, že se v této bojové hře nedočkal vyššího finančního ohodnocení a že Dana White lže o tom, o kolik si šampion žádá.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Vše začalo přibližně dva týdny dozadu, kdy se Jon Jones rozhodl, že konečně nastal ten správný čas, aby se přesunul do nejtěžší hmotnostní kategorie. Za soupeře si vybral kamerunskou mašinu na knokauty Francise Ngannoua, jemuž chtěl dokázat, že hlava je více než svaly.

Propagace tohoto zápasu se však zastavila v samotném začátku. Když se „Bones“ obrátil na UFC, aby mu pro tento „super-fight“ o něco zvedlo výplatu, tak se dočkal odmítnutí.


Tento spor skončil ještě přijatelně – pouhou výměnou názorů – ale nyní se už začíná pěkně přiostřovat. Důvodem je proslov Dany Whitea ve vysílání sportovní stanice ESPN, kde prozradil, že si Jones za zápas s Ngannouem řekl o nekřesťanské peníze. Doslova prý žádal částku, kterou dostal bývalý šampion z boxerské branže federace WBC Deontay Wilder za odvetný souboj s Tysonem Furym.

„Budu vám citovat, co řekl mně a mým zástupcům: ‚Chci částku, která byla zaplacena Deontayi Wilderovi.‘ Myslím si, že to bylo nějakých 30 milionů dolarů,“ uvedl Dana White. „Je zábava číst Jonovy komentáře o tom, jak lžu. Máme k dispozici textové zprávy, které nám poslal. Není to tak, že nemohu dokázat, co vám tu říkám,“ přidával.


Jak se však dalo očekávat, Jones má také svou verzi příběhu, kterou vlepil Whiteovi přímo do tváře. „Pokud se budeš držet těch lží, tak já se budu bránit. Prosím, ať nám tví zástupci ukáží ty zprávy, které jsem poslal,“ dožadoval se dvaatřicetiletý šampion.

Pak ovšem o něco přitlačil na pilu. „Nebuď zasraný lhář! Moje reputace byla už několikrát pošpiněna, nechci řešit tyhle sračky. Vůbec nikdy jsem si neřekl o Deontayovu třicetimilionovou výplatu… Ale když už jsi to otevřel, co kdybychom se domluvili na polovině této mzdy? Když už jsi tedy o mně řekl, že jsem ten G.O.A.T.,“ pravil.

„Celou svou kariéru jsem držel hubu. Nevydělávám si ani polovinu z poloviny toho, co si vydělává Wilder. Jestli je má pověst tím důvodem, kvůli čemu mě tak nedoceňujete, tak mi prostě vypovězte smlouvu. Jsem si jistý, že nějaký jiný promotér po mně s radostí sáhne,“ adresoval svou zlobu na vedení UFC.


Jak se k tomuto problému postaví Dana White? Ještě předevčírem Jona chválil a nazval jej nejlepším bojovníkem celé historie smíšených bojových sportů. Zároveň ho pak hanil za to, že si říká o příliš moc peněz... Nepochybně dojde k nějakému rozuzlení a velkým překvapením by bylo, kdyby si Jonese UFC nechalo jen tak utéct. 


Další články