Sleduj nás

WBC rozhodlo! Tyson Fury přijde o pás, pokud se utká s Anthonym Joshuou

WBC rozhodlo! Tyson Fury přijde o pás, pokud se utká s Anthonym Joshuou

Je to sotva pár dní, co si manažer Eddie Hearn mnul ruce, jak výnosný obchod se mu podařilo uzavřít. Šéf stáje Matchroom Boxing totiž odhalil, že se Fury a Joshua předčasně dohodli na dvojzápase, který svedou v roce 2021 o všechny čtyři prestižní boxerské pásy. V ten moment se však ještě netušilo, že se do cesty postaví vedení organizace WBC.

„Je sice pěkné, že se obě strany (Fury a Joshua) dohodly na vzájemném zápase, ale než je k němu pustíme, je tady spousta věcí, které musíme vyřešit,“ znělo v prohlášení federace. „Tyson Fury je totiž pod smlouvou k trilogii s Deontayem Wilderem a pak po něm bude požadováno, aby se utkal s povinným vyzyvatelem a naším dočasným šampionem Dillianem Whytem.“


Již tato slova mluví za vše. Velký sjednocující souboj se může opět odložit. Kdyby se totiž uskutečnil, Gypsy King by do něj nevstupoval jako šampion, neboť by mu byl odebrán pás za neplnění mistrovských povinností. 

„Doposud vůbec netušíme, kdy se vrátí věci do normálu. Bude to v říjnu, listopadu, v prosinci, nebo dokonce až v příštím roce? Jakmile to budeme vědět, vyjednáme termín utkání mezi Furym a Wilderem a až bude po tomto souboji, tak teprve začneme řešit, co přijde potom. Dillian Whyte je však v právu, aby uplatnil svůj nárok na boj o titul. Bitva Fury vs. Joshua je pro tuto chvíli jen pouhou spekulací,“ řekl prezident organizace WBC Mauricio Sulaiman.


Dillian Whyte chce souboj o titul s Tysonem Furym

Nutno dodat, že Tyson Fury s podobným vyjádřením počítal. Přibližně týden nebo dva dozadu uvedl, že pro něj pásy jsou jenom kusem látky a kovu - tedy jsou bezcenné. Respekt si budujete pouze zápasy. A když WBC nedá jinak, tak si klidně pás nechá vzít. Jeho primárním cílem je duel s Anthonym Joshuou. Kdyby do něj ovšem vstoupil bez titulu, pak bychom se o sjednocujícím souboji už nemohli bavit.  Další články