Sleduj nás

WBC aktualizovala žebříčky a Furymu se rázem zrodil soupeř. Šampion však ještě neví, jestli nepověsí rukavice na hřebík

WBC aktualizovala žebříčky a Furymu se rázem zrodil soupeř. Šampion však ještě neví, jestli nepověsí rukavice na hřebíkFOTO: TOP RANK

Nejprestižnější boxerská federace WBC aktualizovala žebříčky těžké váhy. Tyson Fury by tak co nevidět měl dostat povolávací rozkaz.

Ačkoliv se Gypsy King právě královsky baví, resp. bude bavit, neboť se jeho boxerský zápas s Francisem Ngannou teprve uskuteční, tak jeho divize pluje svým svižným tempem vesele dále.

Co nového se událo?

Tak v první řadě je si třeba říct, že si prezident Mauricio Sulaiman přeje vidět ještě jeden velký zápas, než Tyson Fury pověsí rukavice na hřebík. Jeho preferovanou volbou je čtvrtý duel s Deontayem Wilderem, ale určitě by se nezlobil, kdyby ruka osudu ukázala i na Anthonyho Joshuu. A kdo ví, zdali právě jeho přání nerozhodovalo v následujícím pohybu napříč žebříčky těžké váhy federace WBC.


Pomineme-li to, že na trůnu i nadále vysedává Tyson Fury, pak se na vyzývatelské pozici číslo jedna nachází Deontay Wilder a na druhou příčku se dostal Anthony Joshua, který nedávno v Londýně přemohl Fina Roberta Heleniuse. Andy Ruiz, který dříve vysedával na druhém místě, se propadl až na páté. V té užší konverzaci v boji o titul se s ním tedy spíše nepočítá.

Jak uvedl boxerský novinář Michael Benson ze serveru talkSPORT, pakliže by nyní dopadl duel Joshua vs. Wilder, pak bude mít vítěz stoprocentně zaručenou titulovou šanci. Pokud by ale tento souboj nedopadl, může se klidně stát, že Wilder přeskočí linii a mistrovským vyzývatelem bude jmenován dodatečně.


Nevím, jestli budu aktivní, říká Fury

Co Gypsy King v létě oslavil své pětatřicáté narozeniny, je poněkud v rozpacích. Neví totiž, zdali ve své kariéře chce pokračovat a utužovat své historické postavení, anebo to zalomit na vrcholu, jak už několikrát zmiňoval. Nevylučuje tedy, že zápas s Francisem Ngannou bude jeho poslední.

„Jistota… Co je to jistota? Kdybych se řídil slibem, který jsem dal před lety rodině, tak už neboxuju. A mrzí mě, že jsem ten slib nedodržel, ale box mi zároveň pomáhá, abych nemyslel na věci, na které nechci. Je to takový bludný kruh a já z něho marně hledám cestu ven,“ řekl nedávno Fury v britském Heart Radiu.

„Nicméně teď, co jsem na sobě začal pozorovat, že mi už dochází síly, se k tomu důchodu opět vracím. Můžu si trénovat, podnikat sranda fighty a účinkovat ve WWE, ale zdali je vrcholný box stále pro mě, to nevím. Teď je mi třicet pět let a já sám si nedokážu přiznat, kolik času v této hře mi ještě zbývá. Možná bude zápas s Francisem Ngannou ten poslední, kdo ví,“ nadhodil.Další články