Sleduj nás

Vždy je dobré pomstít prohru. Teď jsem mnohem lepší! upozorňuje svého soupeře Phil De Fries

Vždy je dobré pomstít prohru. Teď jsem mnohem lepší! upozorňuje svého soupeře Phil De FriesFOTO: KSW

Očekávaná premiéra KSW na českém území se stane tento víkend realitou a hlavní zápas turnaje nabídne titulovou bitvu v těžké váze. 

Dominantní šampion Phil De Fries dostane možnost odčinit více než deset let starou porážku, kterou utrpěl během své krátké kariéry v UFC. Jeho soupeř Todd Duffee se v poslední době ukazoval více na filmovém plátně než v kleci, a tak bude jeho forma velkou neznámou.

Šestatřicetiletý Brit je dlouhodobě považován za jednu z nejlepších těžkých vah mimo UFC. Série deseti výher v řadě z toho sedmkrát při obhajobě titulu KSW vzbuzuje oprávněný respekt. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Ano, myslím, že jsem jeden z nejlepších mimo UFC, ale chtělo by to udělat srovnávací zápasy, aby se to potvrdilo,“ nebojí se konfrontace De Fries. 

Organizace Bellator a RIZIN se v posledních letech do podobných projektů pustily, ale UFC o ničem takovém nechce ani slyšet. Nejzajímavější hvězdou na trhu volných zápasníků je nyní bezpochyby Francis Ngannou. I když je šance na jeho zápas s Philem De Friesem opravdu mizivá, Angličan se přesto zasnil nad podobnou příležitostí a zároveň zdůraznil, že rozhodně stojí za kamerunským Predátorem.


„Opravdu miluju jeho přístup. Věděl, co chce a držel se toho. UFC vydělává hromadu peněz a zase tolik jich už nerozdělí. Je skvělé, že se sportovci dokáží postavit proti tomu velkému businessmanovi. Ten souboj bych si přál, bylo by to fantastické. Ale rozhodně bych si za něj řekl hromadu peněz. Je mi šestatřicet, jsem ve fázi kariéry, kdy půjdu s kýmkoliv, když to bude dostatečně zaplacené.“

Nyní ovšem čeká šampiona KSW podstatně lehčí soupeř, než je smrtící Afričan. Todd Dufee absolvoval poslední zápas v polovině roku 2019 a výsledku jsme se v něm po dloubnutí do oka nedočkali. Po vítězství nad Philem De Friesem v roce 2012 přidal pouhou jednu výhru o téměř dva roky a později poté následovalo období zranění a mimo sportovních aktivit. Sám De Fries na časy před deseti lety nevzpomíná v dobrém a označuje je za dobu temna, kdy si ničil život alkoholem a utápěl se v depresích.

"Vždycky je dobré pomstít prohru. Tahle ztráta přišla v době, kdy jsem byl slabý v hlavě a znuděný životem. Tentokrát bude stát v kleci mé opravdové já! Jsem mnohem lepší, než jsem byl tehdy a bude fajn mít nějakou extra motivaci.“Další články