Sleduj nás

Vyhraje Fury nad Usykem? Záleží na tom, jak moc bude podvádět, odpovídá Wilder

Vyhraje Fury nad Usykem? Záleží na tom, jak moc bude podvádět, odpovídá WilderFOTO: TOP RANK

Deontay Wilder dodnes stále věří tomu, že Tyson Fury v zápasech proti němu podváděl.

Jelikož se nám blíží termín velké sjednocující bitvy mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem, začínají se šířit predikce, jak tento souboj asi dopadne. O jednu z nich se podělil i bývalý šampion těžké váhy federace WBC Deontay Wilder, kterému se při odpovědi očividně otevřely staré rány.

„Jak dopadne bitva Fury vs. Usyk? To upřímně nevím, může se stát cokoliv. Vždy, jak jdou dvě těžké váhy do ringu, je to 50/50. Nikdy nevíte, co se bude dít, dokud tam nevstoupíte,“ začal Wilder ještě poněkud zlehka, než dal volný průchod svým emocím.


„Co se mě ovšem týče, tak věřím, že Fury vyhraje. Záleží na tom, jak dobře si připraví svoje fígle a jak moc mu bude dovoleno podvádět. Pokud využije své hmotnostní převahy a třeba si vylepší rukavice, může Usyka jednou ranou ukončit,“ zmínil se a dal přitom vzpomenout na svou vlastní zkušenost.

„Někdo si holt do zápasu bere rukavice, které nejsou schváleny žádnou asociací, ačkoliv je zřejmé, že s nimi cosi není v pořádku,“ narážel na to, že si měl Fury v duelu proti němu údajně vycpat rukavice nějakým kovem, který měl Wilderovi dokonce udělat díru v lebce.  


„Někomu dokonce i nadržuje rozhodčí, a když svého soupeře pošlete k zemi, dá vám pět sekund navíc, abyste se probrali. A ten list pokračuje ještě dále,“ dodal Wilder, přičemž poukazoval na incident z prvního vzájemného souboje s Furym, kde ve dvanáctém kole sahal po ukončení, ale jeho oponent záhadně vstal z mrtvých a z následného bodového rozuzlení si odnesl remízu.

Nebýt toho výkonnostního propadáku s Francisem Ngannou, příliš lidí by o Furyho výhře proti Usykovi nepochybovalo. Teď se však karty pořádně zamíchaly a 17. února se potvrdí, kdo je nejlepší těžká váha současnosti.


Další články