Sleduj nás

Výhra, remíza nebo prohra, v mých očích je Wilder stále šampion, prohlásil Mayweather

Výhra, remíza nebo prohra, v mých očích je Wilder stále šampion, prohlásil Mayweather

Podobně jako se Mike Tyson drží svého jmenovce Tysona Furyho, tak i Deontay Wilder má v řadách elitních boxerů zástup svých fanoušků. Jedním z nich je například Floyd Mayweather.

„The Bronze Bomber“ současně s rozbřeskem nedělního rána podlehl „Gypsymu Kingovi“ v sedmém kole na TKO, čímž přišel o svůj pás těžké váhy federace WBC, který mu úspěšně patřil něco málo přes pět let.

Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) tak utržil první porážku své profesionální kariéry, která se nesla na opravdu hořkém nádechu. On sám totiž nenašel příležitost, jak se dostat do boje. Soupeř na něj nonstop tlačil a nedal mu ani chvíli klidu, jak vymyslet nějakou útočnou taktiku.

Bývalý alabamský šampion se rovnou čtyřikrát ocitl na podlaze ringu, dvakrát se to započítalo jako knockdown. Jeho fanoušci se nestačili divit, mistr prestižního pásu WBC jasným způsobem podlehl svému ambicióznímu a hladovému nástupci.


„Výhra, remíza nebo prohra. Deontay Wilder je náš bratr, který za svou kariéru zkompletoval mnoho triumfů. Jako komunita bychom se ho měli zastat a podpořit ho. Bez ohledu na výsledek, v mých očích jsi stále vítězem,“ povzbudil svého amerického kolegu Floyd Mayweather.

The Bronze Bomber se doposud nevyjádřil, zdali přijme trilogii. Svá poslední veřejná slova pronesl v ringu chvíli po porážce s Tysonem Furym. Následně se vypravil do nemocnice na kontrolu zranění. 2 cm hluboká tržná rána v levém uchu si vyžádala sedm stehů.

„Jeho budoucnost vyřešíme později. Deontay má za sebou dva náročné fighty v krátkém časovém sledu (listopad a únor) a nyní by si měl odpočinout. Jeho další kroky povedou domů za rodinou,“ uvedl Wilderův kouč Jay Deas.



Další články