Sleduj nás

Všechny spory stranou! Khabib vysekl Fergusonovi hřejivou poklonu

Všechny spory stranou! Khabib vysekl Fergusonovi hřejivou poklonu

Válečná sekera mezi Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem byla alespoň pro nyní zakopána. Ruský Orel se veřejně zastal svého rivala, s nímž se mohl v minulosti již pětkrát utkat. Šestého pokusu se však už nedočkáme, a to i z toho důvodu, že si nově velmi nahlas řekl o slovo Justin Gaethje.

Opomíjený zabiják původem z Arizony se totiž chopil své příležitosti, která k němu přilétla jako dar z nebes. Jako jediný ze špičky lehké váhy se nebál a přijal na short notice duel, v němž předvedl naprosto fantastický výkon. Tony Ferguson dlouhá léta zanechával všechny své soupeře v krvavé lázni, teď se v ní ovšem vykoupal on sám, s čímž jen málokdo mohl předem počítat.  

Ferguson není slabý, ale Gaethje měl skvělý game plan, myslí si ...


Drtivá prohra nenechala bez reakce ani Khabiba Nurmagomedova, který se zachoval jako pravý šampion a Tonymu poslal hřejivý vzkaz.

„Cokoliv se mezi námi přihodilo, to už patří minulosti. Hlavu vzhůru, Tony. Doufám, že jsi ty i tvá rodina v pořádku. Až tvůj syn jednou vyroste, bude na tebe pyšný,“ uvedl doposud neporažený ruský Orel.


Po prohře, která se zrodila necelé dvě minuty před koncem pátého kola, byl Tony převezen do nemocnice, kde došlo k sečtení všech zranění. Rentgen následně odhalil zlomeninu orbitální kosti, což už dopředu značí několikatýdenní vynucenou pauzu.

Ferguson: Bylo to dlouhé, ku*va. Celý svůj kemp jsem zaměřil na Khabiba, ne na strikera. Justin byl zas*aně těžký soupeř

Jakmile skončí ramadán, vrátí se Khabib zpátky do přípravy. Tentokrát však proti němu bude stát soupeř, který je pořádně hladový a který zabíjí už jenom pouhým pohledem.  


„V našem sportu, a zejména v této váhové kategorii, budou vždy hladoví lvi, kteří se vám snaží dýchat na záda. Pokud si jen na chvíli odpočinete, pak je po vás. Jedni odchází, druzí přichází, je to stále dokola. Já ale před nikým nepokleknu. Budu vždy bojovat!“ prohlásil Nurmagomedov odhodlaně před svou novou výzvou, která nese název Justin „The Highlight“ Gaethje.

khabib_gaethje_ufc_titul


Další články