Sleduj nás

Vlasto Čepo uvedl, v jakém aspektu předčí Kincla. Šéf Oktagonu mu dodal motivaci

Vlasto Čepo uvedl, v jakém aspektu předčí Kincla. Šéf Oktagonu mu dodal motivaci FOTO: OKTAGON MMA

Vlasto Čepo se řadí mezi přední adepty v boji o titul střední váhy Oktagonu. Pokud se své chvíle dočká, bude připraven.

Čepo je v očích široké veřejnosti stále takovým nedoceňovaným bojovníkem, přesto nám už delší dobu ukazuje, že i když se mu zrovna nedaří, tak se s ním musí počítat. Skvělým příkladem nám byl jeho poslední fight, ve kterém se střetl s Ionem Taburceanuem, se kterým měl celé první kolo velké potíže. Následně se ale zmátořil a ve druhém dějství sám přišel s ukončením.

Nyní, pokud vše půjde dobře, se Vlasto po měsících odkládání konečně střetne s Matějem Peňázem. Tato československá bitva má úplně všechno a už teď je jisté, že by vítěze mohla vystřelit k titulové šanci, ne-li rovnou až do světa, zatímco poraženému vrátí kariéru o několik kroků zpátky.

Kdyby se konkrétně Čepo dopracoval k boji o pás, jak by si věřil na současného šampiona Patrika Kincla, když na něho ani sám slavný Terminátor Karlos Vémola nedokázal najít recept? „Patrik má svůj styl, v každém segmentu je dobrý. Je to komplexní a nejlepší zápasník (v Oktagonu). Mohl bych ho ale porazit srdcem, tvrdou hlavou a svou nezlomností. Když dobře trefím, mohu porazit každého,“ prohlásil Čepo.

„Ondra (Novotný) mi řekl, že pokud porazím Peňáze, tak jdu o titul. V této chvíli se na to ale tolik nesoustředím,“ svěřil se slovenský bijec v krátké výpovědi pro deník Sport, kde jasně naznačil, že se nechce nechat unést. V první řadě je pro něho podstatné probít se přes Matěje.


Ve střední váze Oktagonu to tedy začíná být hezky rozplánované dopředu. Patrik Kincl je nyní ve Vancouveru se svým svěřencem Davidem Dvořákem, kde si v mezičase pokusí doléčit zraněnou ruku. O post příštího titulového vyzývatele se prozatím utkají Samuel Krištofič a Robert Bryczek. Druhého vyzývatele pak poznáme 7. října v duelu mezi Vlastou Čepem a Matějem Peňázem. ​


Další články