Sleduj nás

Vím, že jsem dvakrát lepší fighter, než je Makhachev, řekl Volkanovski a nastínil termín odvety

Vím, že jsem dvakrát lepší fighter, než je Makhachev, řekl Volkanovski a nastínil termín odvetyFOTO: UFC

Alexander Volkanovski i navzdory porážce cítí, že je lepším fighterem, než je Islam Makhachev. V odvetě to hodlá dokázat.

Co se tito velikáni střetli, zůstala v ústech některých fanoušků jistá pachuť. Islam Makhachev sice vyhrál na body, ale zejména v pátém kole měl opravdu namále. Když boj končil, on ležel na zádech a jen se bránil úderům, které na něj vysílal jeho soupeř. V této fázi zápasu měl však nabodováno, a proto mu to stačilo k tomu, aby mu o pár chvil později byla zdvižena ruka. Máme zde zaděláno na odvetu.

„Nikdy jsem nezpochybňoval Islamovy kvality, je to top bojovník, ale abych všude poslouchal, jak se mnou dominantně vytřel podlahu, to se mi vůbec nelíbí. Ten fight byl přinejmenším vyrovnaný, dle některých jsem dokonce 3:2 na kola vyhrál. Proto nepochybuji, že je odveta na místě,“ pronesl Volkanovski v Believe You Me podcastu u vysloužilé UFC legendy Michaela Bispinga.

„Všichni mluvili o tom, jaký má Islam nejlepší grappling, ale proti mně ho neukázal, nedovolil jsem mu to. Na zemi mě také nedokázal udržet a v postoji jsem byl lepší. Co se celkových kvalit při součtu všech MMA aspektů týče, řekl bych, že jsem dvakrát takový fighter. Problém byl pouze v tom, že je Islam jako přirozená lehká váha o něco těžší než já, jinak jsem ho měl na lopatkách a nechybělo mi moc, abych ho ukončil,“ uváděl.

Odveta ano, ale nejdříve v příštím roce

Protože na Makhacheva čeká nyní povinná obhajoba s Charlesem Oliveirou, vrátí se i Volkanovski k povinnostem šampiona v rámci své vlastní divize pérové váhy. Právě zde na něho čeká španělský dravec Ilia Topuria.


„Jak už jsem jednou řekl, nechce se mi čekat. Přeju si bojovat co nejdřív a jelikož je Makhachev zabraný, dám šanci Topuriovi, aby mi ukázal část ze svého umění. Až se s ním vypořádám, vydám se opět s váhou nahoru a pokusím se získat ten druhý mistrovský opasek. Dříve jak v příštím roce to ale nebude,“ nastínil Volkanovski, jak vypadají jeho bojové plány. 

Zdroj: Believe You Me podcast


Další články