Sleduj nás

Viktor Pešta zná dalšího soupeře! Na turnaji KSW 89 jej 16. prosince čeká bývalý šampion organizace FEN

Viktor Pešta zná dalšího soupeře! Na turnaji KSW 89 jej 16. prosince čeká bývalý šampion organizace FENFOTO: KSW

Minulý víkend proběhl další turnaj organizace KSW. Čeští bojovníci odcházeli až na jednu výjimku poraženi, a znovu se tak potvrdilo, jak obrovskou kvalitu polská liga má.

KSW akci využilo k oznámení několika zápasů, ve kterých figuruje i Viktor Pešta.

Veterán světových organizací sledoval turnaj z komentátorského křesla. Viktorovi nová role sedla a projevil při ní velký přehled i dobré vyjadřovací schopnosti. Závěr celého večera přinesl prohru jeho bývalého přemožitele Michala Martínka, kterého tvrdě ukončil Srb Darko Stosic.

„Favorizoval jsem Darka, ale nečekal jsem, že to bude až tak dominantní ukončení. Ale to, že Stošič má tvrdý úder na blízko, háky, případně overhand, asi všichni věděli. I Michal. Ale prostě to tam prošlo, tak to občas chodí,“ zhodnotil souboj Viktor. Jeho samotného čeká již 16. prosince také pořádně tvrdý oříšek.

Szymon Bajor je v pětatřiceti letech extrémně zkušeným borcem, který absolvoval téměř čtyřicet zápasů. V minulosti se stal prozatímním šampionem organizace FEN, ale válčil i v japonském Rizinu nebo americké lize PFL. V KSW se rychle dostal k titulové šanci, při které ovšem narazil na neomylného Phila De Friese. Anglický vládce divize jej uškrtil pouhé tři vteřiny před koncem druhého kola, a ukázal tak Viktorovi cestu, jak na polského hromotluka vyzrát.


KSW se v příštím roce, konkrétně 17. února, opět představí v České republice. V souvislosti s tímto turnajem se také začalo spekulovat o možné odvetě mezi Viktorem Peštou a Michalem Martínkem.

Staří známí z organizace Oktagon by jistě přitáhli pozornost fanoušků. Viktor má Michalovi co vracet, protože ten mu v prvním duelu zlomil čelist. Pešta se ovšem po posledním nezdaru svého krajana zachoval kolegiálně a svoji výzvu si nechává na jindy.

„Zápas s Michalem je stále ve hře. Určitě teď ale nebudu vyzývat někoho, kdo dostal KO. Nechci kopat do někoho, kdo je dole. Michalovi přeju rychlou rekonvalescenci, musí si dát chvíli asi oraz a nechat odpočinout mozek. Až bude zpět, tak tu pořád budu,“ prohlásil Viktor, který z nedávné doby dobře ví, jaké je to se vzpamatovávat z knockoutu.


Zdroj: sport.cz, KSW


Další články

Hvězdný Pirát vrací úder kritikům a otevřeně koketuje se skandální organizací

„Úplně na rovinu přiznávám, že jsem tyhle podivné turnaje zpočátku tvrdě odsuzoval,“ svěřil se dříve obávaný slovenský ranař Samuel Krištofič a překvapivě poznamenal, že se z něj po nedávné osobní návštěvě galavečera Clashe stal obrovský fanoušek. Elitní bojovník aktuálně vyjednává o své budoucnosti, přičemž vůbec nevylučuje pikantní vstup do vod bizarního bojového umění.

Hvězdný Pirát vrací úder kritikům a otevřeně koketuje se skandální organizací

Obrovská křivda a zklamání. Muradov neskrývá vztek nad nepochopitelným ústupkem organizace

„Z jakého důvodu vlastně takový prozatímní pás vůbec existuje,“ položil zásadní řečnickou otázku uzbecký bojovník Makhmud Muradov, pročež neskrýval hluboké rozhořčení nad překvapivým rozhodnutím organizace Oktagon MMA. Německý šampion Kerim Engizek si totiž nekompromisně vydupal nečekanou odvetu, čímž legitimního vyzyvatele odstavil na druhou kolej a vyvolal obrovskou vlnu fanouškovské nevole.

Obrovská křivda a zklamání. Muradov neskrývá vztek nad nepochopitelným ústupkem organizace

Hvězdné manýry bojovníků štvou už i manažery! Šéf Oktagonu kritizuje přehnané požadavky

Sestavit atraktivní startovní listinu pro turnaje smíšených bojových umění připomíná občas spíše řešení složité matematické rovnice než sportovní management. Spolumajitel organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný nechal fanoušky nahlédnout pod pokličku své každodenní práce a postěžoval si na rostoucí požadavky i manýry některých bojovníků, ze kterých už šediví i jejich vlastní zástupci.

Hvězdné manýry bojovníků štvou už i manažery! Šéf Oktagonu kritizuje přehnané požadavky

Dvojitá infekce a měsíce utrpení konečně končí. Talentovaný střelec vyhlíží návrat do arény

Těžké časy plné antibiotik a promarněných šancí jsou definitivně minulostí, pročež se jeden z nejvýraznějších tuzemských bojovníků chystá znovu ovládnout klec. Elitní postojář Matěj Peňáz překonal dvojitou stafylokokovou infekci a po více než roční nucené pauze hlásí, že do tří měsíců opět navlékne zápasnické rukavice.

Dvojitá infekce a měsíce utrpení konečně končí. Talentovaný střelec vyhlíží návrat do arény

Hořké zklamání po letech opory. Promotéra hluboce zasáhlo chování slovenské hvězdy

„Otevřeně jsem mu přiznal vnitřní lítost, jelikož se domnívám, že jsem ho podporoval od samého počátku, kdy ho publikum častovalo hlubokou záští,“ vysvětlil promotér Ondřej Novotný pohnutky nad trpkým koncem jedné spolupráce. Největší tuzemská organizace se totiž definitivně rozloučila se svou výraznou tváří a na povrch nyní vyplouvají překvapivé detaily z kuloárů.

Hořké zklamání po letech opory. Promotéra hluboce zasáhlo chování slovenské hvězdy