Sleduj nás

Viktor Pešta: Jsem jednoznačně na straně Peňáze! Přesně kvůli takovému chování jsem Oktagon opustil i já

Viktor Pešta: Jsem jednoznačně na straně Peňáze! Přesně kvůli takovému chování jsem Oktagon opustil i jáFOTO: OKTAGON MMA

Domácí hvězdy nemají ve žluto-černé organizaci na růžích ustláno. Matěj Peňáz chce odchodem do zahraničí vyřešit stejné jednání, kterého se Oktagon dopustil i na Viktoru Peštovi.

Spor mezi bojovníkem a organizací již přerostl do osobní roviny. Matěj Peňáz nevydýchal chování svého zaměstnavatele a je rozhodnutý již pod vlajkou Oktagonu nenastoupit! Vše ovšem komplikuje čerstvě podepsaná, a navíc dlouhodobá smlouva. Právě vyvázání z kontraktu bude nyní hlavním tématem rozhovorů, které mezi sebou povedou bojovníkův managment a Ondřej Novotný. Situace se až příliš nápadně podobá té, kterou zažil UFC veterán Viktor Pešta.

„Rád bych tímto vyjádřil Matějovi podporu. S vyjednávacími metodami Oktagonu mám svoje zkušenosti. I když do tohoto konkrétního případu nemám žádný extra pohled, mám pocit, že se jedná o stejnou situaci, kterou jsem řešil před dvěma lety. Byl to přesně ten důvod, proč jsem Oktagon opustil,“ prohlásil Viktor, který je nyní spokojený v polské organizaci KSW.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Právě k největšímu evropskému konkurentovi zřejmě povedou i kroky Matěje. Oktagon sice na svých sociálních sítích uvádí, že Matěje považuje stále za svého bojovníka, podle slov trenéra Andrého Reinderse již ale asi nebude cesty zpět.

„Matěj je z tohoto jednání rozhořčený. Tímhle sportem žije a pokud má pocit, že někdo shazuje jeho práci, tak to nenese dobře. V pondělí si s Ondrou Novotným zavolali, a i když si vyříkali nějaké věci, na jeho rozhodnutí to nic nezměnilo,“ prohlásil pro server kaocko respektovaný kouč.


Snaha urovnat nesvár sice byla, ale k pozitivnímu výsledku nevedla. Oktagon 58 tak nevratně přišel o svůj sportovní vrchol, a pár dní před turnajem není vůbec jisté, že se povede najít soupeře pro Vlasto Čepa. Situace, která se mohla velmi snadno vyřešit bojem o dočasný titul, tak skončí ztrátou elitního bojovníka a hořkou pachutí v ústech všech zúčastněných.


Další články