Sleduj nás

Víkend ve jménu MMA: Co přineslo UFC v Moskvě a Oktagon v Bratislavě?

Víkend ve jménu MMA: Co přineslo UFC v Moskvě a Oktagon v Bratislavě?
Tento víkend se kromě jiného udály dvě sledované akce, které přinesly mnoho zajímavých výsledků. Většina zápasů skončila podle očekávání, ale několik zaváhání favoritů přesto najdeme.

Začneme v Moskvě kde se odehrál historicky první turnaj UFC na ruském území. Domácí borci ve většině zápasů dominovali a naplněná hala slavila. Nás potěšil další suveréní výhrou Mairbek Taisumov a bude opravdu zajímavé sledovat, koho mu prezident UFC Dana White nadělí do dalšího zápasu, protože "Bekan" má šest výher v řadě a snad konečně dostane šanci ukázat své schopnosti proti některému top jménu divize do 155 liber.

V dalším sledovaném zápase prohrál Andrei Arlovski na body proti Shamilu Abdurakhimovi a Jan Blachowicz dokázal uškrtit Nikitu Krylova. V hlavním zápase večera potvrdil Alexei Oleinik, že dokáže uškrtit nebo upáčit prakticky kohokoliv a v prvním kole na rear-naked choke ukončil Marka Hunta.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!
Bonusy za výkon večera a 50 000usd si odnesli Oleinik, Blachowicz a Ankalaev. Zápas večera předvedli Yan vs. Son, bonus dostal pouze Yan, Son převážil, a proto na bonus ztratil nárok.


V Bratislavě patřil večer slovenským borcům, tedy až na hlavní zápas. V předzápasech přebodoval Branislav Zuzák Davida Hoška a Milan Datelinka ukončil TKO Pavla Salčáka. V zápasech hlavní karty uspěl Radovan Uškrt, výbornou formu potvrdil David Kozma jasným vítězstvím na body proti Mate Kertesz. Gábor Boráros dokázal uškrtit českou legendu Jaroslava "Čínana" Poborského a o pás Oktagonu si to rozdá právě s Davidem Kozmou.

V hlavním zápase zklamal domácí publikum Pirát Krištofič, když nestačil na poláka Grzegorze Siwyho a zaslouženě prohrál na body. Součástí galavečera byl i souboj, ve kterém podnikatel Peter Benko uškrtil v prvním kole holiče Laky Royal. Pro nás zajímavá vložka - názor, zda takový zápas patří na hlavní kartu, si ale ostatně udělejte sami. Celá akce se povedla, publikum odcházelo domů spokojené a můžeme se těšit na podzimní akci Oktagonu, která nás čeká v pražské O2 areně.

Další články