Sleduj nás

VIDEO: UFC Fight Night Mexico City - nejtvrdší knokauty padaly tentokrát na tribuně mezi diváky

VIDEO: UFC Fight Night Mexico City - nejtvrdší knokauty padaly tentokrát na tribuně mezi divákyFOTO: UFC

Největší světová organizace vyrazila podpořit MMA boom, který Mexikem cloumá poslední roky. Turnaj v hlavním městě této středoamerické země probíhal pro domácí na jedničku, ale poslední dva zápasy značně schladily rozjařené diváky.

Hlavní událost si pro sebe rezervoval bývalý šampion muší váhy Brandon Moreno, který se střetl se jmenovcem Royvalem. Američan vstupoval do zápasu jako velký outsider, ale to mu nezabránilo v předvedení velmi povedeného výkonu. Oba borci se spolu střetli již podruhé. První měření sil pro sebe urval vteřinu před koncem prvního kola Mexičan. Royval tak toužil po odvetě a během pětadvaceti minut na svého soupeře vyslal rovnou 370 úderů! I když jej srážela mizerná přesnost, pouhých 28 % stačilo k tomu, aby ovládl tři kola a u dvou rozhodčích zvítězil.

„Jsem zasr*ný gangster. Jsem nejopravdovější v celé divizi. Už nikdy mě nikdo nedokáže utáhnout. Pantoja by to teď mohl zkoušet celý den a neměl by šanci. Předhoďte mi tu sr*čku a uvidíte,“ vyzval rozjařený „Raw Dog“ aktuálního šampiona. Háček je ovšem v tom, že Royval s Pantojou již dvakrát na submisi prohrál a těžko tak lze předpokládat, že UFC nebo Brazilec budou chtít třetí zápas.


Ani ve druhém nejsledovanějším zápase se domácí zápasník neradoval z vítězství. Stejně jako v případě Morena a Royvala se i zde jednalo o odvetu. Yair Rodriguez dokázal první zápas vyhrát, ale Brian Ortega mohl žehrat na své vykloubené rameno, které jej vyřadilo z boje. Nyní se mu povedla téměř dokonalá odplata. Ve třetím kole totiž nachytal Rodrigueze do arm-trianglu a ten byl nucen perfektně utaženou submisi odklepat. „T-City“ se tak po dvou porážkách vrátil zpět na vítěznou vlnu a naznačil, že se s ním musí na vrcholu pérové váhy ještě počítat.


Třetí velké zklamání pro domácí publikum způsobil talentovaný Raul Rosas Jr., který nemohl nastoupit z důvodu nemoci a souboj se musel úplně zrušit pouze několik hodin před začátkem turnaje.


Další články