Sleduj nás

VIDEO: Pane jo! Tsarukyan bleskově zdemoloval Dariushe a řekl si o titulovou šanci

VIDEO: Pane jo! Tsarukyan bleskově zdemoloval Dariushe a řekl si o titulovou šanciFOTO: UFC

Hlavní zápas turnaje UFC Austin byl koncipován jako boj dvou vyrovnaných bojovníků. Papírové předpoklady však vyletěly komínem po pouhých čtyřiašedesáti sekundách a Arman Tsarukyan tak může slavit největší vítězství kariéry.

Lehká váha je tradičně jednou z nejvíce našlapaných divizí a probojovat se zde do nejlepší desítky, to je známka absolutní kvality. Málokdy se tak stává, že při zápasech takto vysoko postavených bojovníků přijde rozhodnutí již po několika desítkách vteřin. Poslední turnaj organizace UFC ale přinesl výjimku potvrzující pravidlo.

Vstup do nejlepší ligy světa byl pro Armana Tsarukyana pořádně náročný. Vedení před něj postavilo překážku v podobě současného šampiona Islama Makhacheva, který byl nad Armanovy síly. Počáteční neúspěch ale nezlomil odhodlání arménského bojovníka, který se se sérií výher propracoval až mezi absolutní smetánku lehké váhy. Nyní po skalpu Beneila Dariushe může začít směle pošilhávat po titulové šanci, která by byla zároveň odvetou za čtyři roky starou porážku.


Dariush byl ještě nedávno právem považován za černého koně divize a série 8 výher mu dávala opodstatněné ambice po titulovém výstřelu. Nyní se po prohře knokautem od Oliveiry a další od Tsarukyana musí zamyslet nad delší pauzou, která dá šanci na regeneraci otřesenému mozku. Začátek zápasu přitom nevěstil pro Beneila nic tragického. Oba bojovníci začali hodně koncentrovaně a poctivě si hlídali obranu. Zhruba po minutě ale Arman vystartoval vpřed a vyslal rozhodující kombinaci. Koleno sice Dariushe ještě těsně minulo, ale úder pravačkou již přesně našel bradu, v ten moment bylo po boji. Pojišťovací kladívka, která přišpendlila hlavu Dariushe k podlaze, již nic neřešila.

Tsarukyan tak v noci slavil hned dvojí vítězství. Bobby Green, se kterým se chytl pod krkem na hotelové chodbě, inkasoval tvrdý knokaut od Turnera. Arman naopak dokázal, že jej zbytečný spor nerozhodil a odvedl svoji práci na výbornou. Po největším vítězství dosavadní kariéry tak může vyhlížet další posun v žebříčku a jasné zapojení do titulového mixu.

Zdroj: Autorský text


Další články