Sleduj nás

VIDEO: Supertěžké váhy ve fackované se vůbec nešetřily. Jedno KO střídalo druhé

VIDEO: Supertěžké váhy ve fackované se vůbec nešetřily. Jedno KO střídalo druhé Foto: Power Slap

Nejdrsnější sport planety nabídl další porci tvrdých ukončení, která si organizace poskládala do devadesátisekundového sestřihu.

Power Slap vstoupila do druhého roku své existence a co se týká sledovanosti, tak pokračuje v předem nastoleném trendu, jež čítá milionový zájem. Diváci prahnou po ukončeních a tady se jim dostávají prakticky v každém zápase.

Hod mincí určí toho, kdo bude začínat, a ten potom musí jednou ranou otevřené dlaně ruky ukončit svého protivníka. Nesmí se přitom dopustit žádného faulu, mezi něž se počítá například úder na oko či přešlap přes stanovenou čáru. Nemá cenu asi podotýkat, že všichni, kterým los dá výhodu první facky, mají poměrně značnou výhodu.


V Power Slapu jsou seřazeny kategorie od lehké do supertěžké váhy, ve které se nachází už skutečná monstra. Taková, jež nenajdete v jiném sportu. Borci, kteří k zápasu v této kategorii nastoupí, mohou v klidu mít i nějakých 140 kilo a jejich údery jsou prakticky zárukou okamžitého zatmění.

Šampionem supertěžké váhy je Koa „Da Crazy Hawaiian“ Viernes, který do soutěží ve fackování vstupoval ještě před vznikem Power Slapu. Má s nimi tedy ty největší zkušenosti, které mu nyní přihrály do moci mistrovský opasek, k němuž se dostal 25. října 2023, když ustřelil hlavu druhému hromotlukovi Kalanimu „Toko“ Vakameilalovi.


Po tvrdém úderu je hezky vidět, jak mozek bojovníka narazí o lebku, čímž dojde k přerušení komunikačních cest mezi myslí a tělem. Bojovník, jemuž v ten moment povolí všechny svaly, padá bezvládně k zemi.

Pakliže se jedná o tzv. „bleskové KO“, po kterém jste schopni nabýt vědomí do 30 sekund od úderu, můžete v boji pokračovat a facku svému soupeři vrátit. Pokud však i přítomný rozhodčí nebo lékař vidí, že to do 30 sekund rozhodně nezvládnete, zápas se ukončí. V supertěžké váze ovšem platívá, že když už jednou jdete k zemi, jen tak se nezvednete. Jak takováto ukončení vypadají, to ukázala organizace ve své poslední kompilaci videí.


Další články