Sleduj nás

VIDEO: Tvrdé pěsti Derricka Lewise opět úřadovaly! Obávaná bestie dalším knokautem posunula svůj rekord

VIDEO: Tvrdé pěsti Derricka Lewise opět úřadovaly! Obávaná bestie dalším knokautem posunula svůj rekordFoto: UFC

Jeho kariéra se pomalu, ale jistě blíží do finále. Devětatřicetiletý Američan však stále dokazuje, že má v rukavicích dynamit, a navíc si umí užít vítězství jako málokdo jiný. Fanoušci tak zažili oslavný striptýz a jeden šťastlivec si dokonce odnesl Derrickův suspenzor.

Lewis nastupoval do souboje s Rodrigo Nascimentem v nelehké pozici. Jediná výhra z posledních pěti zápasů jej dostala pod tlak a bylo jasné, že UFC nebude mít ani s populární „Černou Bestií“ nekonečnou trpělivost. Odpověď, kterou Derrick vytáhl z rukávu, musela vedení organizace stoprocentně ukonejšit.

Brazilec Nascimento se do UFC probojoval přes DWCS, kde si poradil s Michalem Martínkem. I v nejlepší světové lize prokazuje dvoumetrový pořízek své kvality a do hlavního zápasu UFC Fight Night v St. Louis šel se třemi výhrami v zádech. Zápas se navíc začal vyvíjet v jeho prospěch, protože značnou část úvodního kola strávil na zemi v horní pozici. Ani jeho černý pás v BJJ však nedokázal přivát rozhodující submisi, a tak jsme se postupně dostali až do třetí pětiminutovky, která se ukázala jako rozhodující.


Lewis poměrně záhy trefil tvrdou pravačku, po které šel Nascimento k zemi. Zde se sice pokoušel o záchranný takedown, ale Derrick jej prostě zasypával údery tak dlouho až musel rozhodčí zápas ukončit. Knokautový umělec tak vylepšil svůj rekord v tomto stylu ukončení zápasu a mohl vytáhnout svoji originální oslavu. Při té letěli dolu trenky a aby toho nebylo málo vytáhl Lewis na aplaudující fanoušky svoji zadnici a mrštil suspenzor do publika.

Kromě hlavního duelu měla karta turnaje v St. Luis na programu i další souboj v těžké váze. Kubánský fantom Robelis Despaigne zatím kosil své soupeře s neskutečnou lehkostí, ale tentokrát narazil a připsal si premiérovou porážku v MMA. Waldo Cortes-Acosta dokázal přijít s taktikou, která na obřího Robelise platila a zcela jednoznačně zvítězil na body.


Další články