Sleduj nás

Věrka Kubíčková: Být mámou a zároveň zápasnicí není lehké, ale do obojího dávám srdce

Věrka Kubíčková: Být mámou a zároveň zápasnicí není lehké, ale do obojího dávám srdce
Jaké to je být mámou a zároveň zápasnicí, která je v ringu neústupná a snaží se vždy útočit na ty nejvyšší možné cíle? V dalším exkluzivním rozhovoru pro Top-Fight jsme vyzpovídali bojovnici Věru Kubíčkovou, která navíc společně se svým manželem organizuje zápasy i trénuje nadšence. Zajímavé spojení, nemyslíte? Pojďme se dozvědět o jejím životě něco více.

Věrka Kubíčková z KBC Tábor žije sportem

Ahoj Věrko, kdo tě k Thajskému boxu přivedl a jak dlouho se tomuto sportu věnuješ?


Ahoj, k Thajskému boxu mě přivedl můj manžel David Kubíček. Začala jsem trénovat asi před 5 lety, kdy mé tréninky byly nepravidelné. Muay Thai jsem si ale zamilovala a začala jsem trénovat pravidelně, a dokonce i přemýšlet nad zápasem. V ten okamžik se mi objevily zdravotní problémy a musela jsem na srdeční operaci. Tak jsem několik měsíců netrénovala. Po zlepšení mého zdravotního stavu, jsem opět začala trénovat ale otěhotněla jsem, takže jsem opět přes rok netrénovala. Narodila se mi dcera a teď už mi v přípravě nebrání nic.

Jak vypadá tvůj běžný den? 


Jelikož jsem hlavně máma na plný úvazek tak se celý den točí kolem děti. Ráno příprava snídaně pro celou rodinu, odvezu starší dcerku do školky a jedu do gymu, kde mám tréninky svých osobkařek, pak mám trénink sama sebe, kdy buď běhám, nebo mi trénink naplánuje můj manžel, který je zároveň mým trenérem. Dále mě čeká příprava oběda a věnování se mým dětem. Odpoledne mám některý den opět osobní tréninky nebo tréninky dětí. Pak už mě většinou čeká druhý trénink sama sebe a 2-3x v týdnu vedu ještě večerní tréninky pro ženy. Poté už jen přečíst pohádku (manželovi) a spát.


Kde trénuješ a s kým?


Snažím se trénovat denně, kromě víkendu, který mám buď volný, nebo jsme většinou na zápasech. U nás v klubu máme pouze jednu fighterku… holčinu, se kterou si můžu sem tam zacvičit. Jinak trénuji s kluky, což mi také vyhovuje. Lítáme každý rok i na tréninkové kempy do Thajska, kde to miluji a příprava je tam výživná.

Držíš nějakou speciální stravu? Čemu neodoláš?


Ano, snažíme se jíst zdravě a vyváženě a vedeme k tomu i naše holky. Občas to teda nejde, protože hodně cestujeme nebo jezdíme na zápasy ať už po Čechách nebo do zahraničí. Jím ráda a miluji sladké! Mám ráda  italskou a thajskou kuchyň... saláty, českou kuchyň, prostě jídlo zbožňuju.


Kolik máš zápasů a proti komu?


Stihla jsem za dva měsíce čtyři zápasy. Jeden v boxu, další v Muay Thai. Měla jsem zápas s Natálkou Brezovskou ze Slovenska, s tou jsme v kontaktu a je to fajn holka, a poslední s Paryžkovou.

Jak bys popsala svůj poslední zápas na večeru bojovníků v Táboře?


Tím, že Noc bojovníků v Táboře pořádáme my s manželem, tak to bylo hodně náročné. A to hlavně v tom, že to organizujeme sami. Gala plánujeme 3 měsíce dopředu a v samotný den je tolik práce, co se týče organizace a koučování zápasníků, že jsem čekala, že mi do samotného zápasu nezbude už energie. Ale moje vůle je veliká a energii do zápasu mi dali lidi, kteří nás přišli podpořit. Celý sál fandil, a to bylo mým motorem. Věděla jsem, že to musím urvat na mou stranu, ale i kdyby ne, tak je to pořád jen sport… a já v ringu vždy nechám všechno. Po prvním kole jsem myslela, že to ukončím před limitem, ale soupeřka hodně ustala a já jsem si zápas moc užila. Tímto ji za to děkuji.


Jak ses cítila před zápasem? Na co jsi myslela při čekání?


Před zápasem nejsem nervózní a těším se, až to začne. Cítila jsem trochu únavu po celém dni, ale hlava byla připravená. Můj zápas byl jako poslední a měl završit náš galavečer... takže moje myšlenky směřovaly k tomu, abych podala dobrý výkon a aby fanoušci měli proč fandit a aby to tak byl pěkný závěr našeho večera. Chtěla jsem, aby byl můj trenér s mým výkonem spokojený a nám tak zůstal pás doma.

Jaký je tvůj cíl? Čeho bys chtěla dosáhnout?


Mým cílem je být tou nejlepší mámou a co se týče sportu, tam nemám konkrétní cíle. Chci dělat vše naplno a jak nejlépe zvládnu. Nebojím se ničeho a ráda překonávám své limity.

Chceš někoho pozdravit nebo někomu za něco poděkovat, vzkázat?


Mé největší poděkování patří mému muži a trenérovi Davidovi za přípravu, dále naší rodině KBC Tábor. Děkuji také našim sponzorům a lidem, kteří nás na naší cestě podporují a prožívají vše s námi.


Chcete si vyzkoušet bojové sporty v Táboře? Nic nebrání.

KBC Tábor

Další články