Sleduj nás

Věřím, že mám přesně ty zbraně, které na Pereiru budou potřeba, líčí Procházka. V přípravě ladí dvě podstatné věci

Věřím, že mám přesně ty zbraně, které na Pereiru budou potřeba, líčí Procházka. V přípravě ladí dvě podstatné věciFoto: UFC

Měsíce očekávání jsou konečně u konce a fanoušci jsou nadšení z ohlášeného návratu Jiřího Procházky. Český samuraj se navíc objeví na nejsledovanějším turnaji roku po boku Jona Jonese a v ikonické hale Madison Square Garden.

Původně byl comeback plánovaný na polovinu prosince, kdy se koná turnaj v Las Vegas, jenže pak se vedení organizace rozhodlo vyšperkovat galavečer UFC 295 bitvou o titul polotěžké váhy, a tak se Jiří objeví v kleci již 11. listopadu. Časový pres ale českou jedničku neděsí, což Jirka potvrdil v rozhovoru pro Prima CNN News.

„Jsem rád, že jsem to neuspěchal a nešel hned za půl roku do zápasu, jak jsem původně chtěl. Nechal jsem si na to dostatek času a nechal to vyplynout. Tělo začalo šlapat úplně jiným stylem. Pět týdnů je teď akorát na to, abych dokázal dopinknout kondici a přesnost,“ pochvaluje si Procházka úspěšně zvládnutou rekonvalescenci po těžkém úrazu ramene.


Jiří má momentálně za sebou kemp v Thajsku i návštěvu Islandu, kde se kromě krás přírody zabavil i společným tréninkem s místní legendou Gunnarem Nelsonem. Ohlášení zápasu sice vystavilo stopku plánovanému pobytu v Tatrách, ale šance na to být na kartě nejlepšího turnaje roku se prostě neodmítá. Závěr přípravy už bude o ladění konkrétních zbraní, které by měly fungovat na extrémně nebezpečného Brazilce Pereiru. Ten v posledním zápase s Janem Blachowiczem ukázal, že se stále zlepšuje a i přes svůj věk výkonnostně posouvá.

„Už jsem si ho trochu načítal, samozřejmě jsme ho řešili i s týmem ohledně strategie a taktiky. Určitě ho nepodceňuji, ale věřím si, že mám zbraně, které jsou přesně na tento typ bojovníka,“ těší se Jiří na konfrontaci se svěřencem Glovera Teixeiry, kterému dokázal sebrat titul a porazit jej v nezapomenutelném zápase na turnaji UFC 275. Brazilec tak bude mít se svým trenérem extrémní motivaci Jirkovi porážku oplatit a vrátit pás zpět do Gloverova gymu. Stejný plán má ale i Jiří, který před sebou vidí jako vždy pouze vítězství!Další články