Sleduj nás

Vémola: Tím, že o sobě říkám, že jsem nejlepší, nechci nikoho zaujmout. Já si to o sobě opravdu myslím

Vémola: Tím, že o sobě říkám, že jsem nejlepší, nechci nikoho zaujmout. Já si to o sobě opravdu myslím

Nedávno oslavil své 34. narozeniny, aby na malinkou chvíli vypnul, a nyní se už opět vrátil do plného zápřahu, který kromě pravidelných tréninků zahrnuje také rozhovory. Jeden z posledních Karlos Vémola učinil v podcastu Pavla Štrunce, kde zopakoval, proč si o sobě myslí, že je československá jednička, a kde mimo jiné poukázal i na to, jak důležitou roli hraje v životě sportovce psychika.

„Pro každého sportovce je psychika základ, celé je to jenom o hlavě. Je úplně jedno, jak budeme dřít, jak budeme trénovat, jaký budeme mít talent, když potom půjdeme do zápasu a necháme se něčím rozhodit. Takže ta hlava je obrovská součást sportovního dění,“ pravil český Terminátor, z jehož služeb se v současné chvíli těší OKTAGON MMA.


Velký vliv na psychiku mohou mít také odlišné reakce fanoušků. Ty se většinou řadí do dvou táborů. Jeden stojí na straně Karlose, druhý se od něho naopak straní. Důvodů, proč se zrovna straní, může být několik, Karlos přitom už několikrát naznačil, že je mužem svého slova a pouze se snaží doručit to, co slíbí.

„Já si myslím, že to je tím, jak říkám věci narovinu,“ odpovídal Terminátor, kde vidí jádro problému. „Nesnažím se za nic schovávat. Říkám věci tak, jak jsou, a některým lidem se to holt nelíbí,“ pokračoval.


„Například když o sobě říkám, že jsem nejlepší v Československu, tak to není kvůli tomu, že bych tím chtěl někoho zaujmout, já si to o sobě opravdu myslím. A jenom to neříkám, pokaždé to i dokazuju. Pokaždé, když se postavím do té klece, tak to dokazuju. A budu to tvrdit do té doby, než mě někdo přesvědčí o opaku. Někdo, komu po zápase podám ruku a pogratuluju mu: ‚Tys to dokázal!‘ Momentálně tady však nikdo takový na československé scéně není,“ objasňoval.

Dalším protivníkem má být již několikrát avizovaný Attila Végh. „To je jen další překážka na mé cestě,“ přibližoval Vémola. „Já Attilu respektuju jako největšího slovenského šampiona, udělal tady toho pro domácí MMA strašně moc, ale už od začátku říkám, že jsem lepší než on… a lidé tomu opět mohou a nemusí uvěřit… a já jsem rád, že teď konečně dostanu tu příležitost, abych to mohl dokázat. Podobně jako jsem to dokázal s Pínem, Monstrem nebo Kinclem.“


Teď už je jenom otázka, co bude potom, až tento publikem přezdívaný zápas století skončí. „Potom se ukáže, že měl Vémola znovu pravdu, a tím by se mi měly otevřít dveře tam, kam bych potřeboval. Takže potom budeme jednat s Oktagonem a uvidíme. Myslím si, že zájem o někoho, kdo porazil bývalého šampiona Bellatoru, bude velkej,“ uzavřel Karlos.

Video: Podívejte se, jak probíhala narozeninová oslava u Vémolových!


Další články