Sleduj nás

Vémola: Slíbil jsem fanouškům, že se dostanu do UFC. Přes Peštu tam cesta nevede

Vémola: Slíbil jsem fanouškům, že se dostanu do UFC. Přes Peštu tam cesta nevede

Karlos Vémola je nejpopulárnějším bijcem na tuzemské scéně, a tak se možná není čemu divit, že si u něho lidé vždy najdou jak nějaké klady, tak i nějaké zápory. On sám se přitom vždy snaží doručit to, co slíbil. A to je v tuto chvíli přesun do světového salonu UFC.

„Pro mě je zápasnicky velice důležité, abych porazil Attilu Végha a hned poté se utkal ve váze do 84 kil s nějakým velikým světovým jménem. Slíbil jsem fanouškům, že se dostanu do UFC, přes Peštu tam cesta nevede,“ pravil český Terminátor v pořadu Fight!, kde nastínil své budoucí plány. Tím však úplně neopomněl ani Viktora Peštu, který po souboji s ním velmi touží, ale stále se drží svého názoru, že si ten duel musí nejprve zasloužit. A to třeba tak, že porazí Jeremyho Kimballa, s nímž by se měl utkat 9. listopadu v pražské O2 areně.

„Je to pořád dokola. Byl tady Petr Ondruš, veliké haló, jak mě porazí. Ukončil jsem ho v prvním kole, jednoznačně, a nemluvilo se o ničem jiném, než že chce odvetu. Pak znovu, porazil jsem Kincla a zase – prst do oka a chci odvetu,“ promítal Vémola. „Teď tam vykřikuje Viktor Pešta, ten si to vůbec nezaslouží, ale bude to to samé. Dostane namláceno a pak se nebude mluvit o ničem jiném než o odvetě. Je to furt dokola. Já někoho porazím a místo toho, aby se mi dostalo uznání, že jsem ho porazil, tak se začne mluvit o odvetě.“


Karlos Vémola vyhrál osmnáct ze svých posledních devatenácti zápasů. Jediný, komu podlehl, byl Jack Hermansson, velmi rychle rostoucí švédská hvězda, která v UFC míří za titulem. „Je na čase, aby tomu lidi začali trochu věřit, že to opravdu náhoda není. Je to opravdu ta moje tvrdá dřina a moje přesvědčení a to, že si za svým cílem tvrdě jdu. Nevím, jestli se po zápase v O2 areně nezačnu zaměřovat víc na sebe, než abych pořád přesvědčoval ty Čechy, že jsem československá jednička, kteří tomu ani věřit nebudou. Ti fanoušci, kteří za mnou stojí, to vědí a věří mojí cestě,“ podotýkal Karlos.


Nezbývá než doručit další slíbenou kořist. „Já jsem fanouškům něco slíbil. Výhry – ty jsem doručil. Slíbil jsem, že doručím fight s Attilou – to jsem doručil. Slíbil jsem jim, že ho porazím – to se chystám doručit. A potom jsem jim slíbil poslední věc, že se dostanu do UFC. Přes Peštu tam cesta nevede. Až na něj bude čas, je v řadě. Pro mě je teď mise jasná. Porazit Attilu Végha a pak urvat titul ve střední váze s nějakým pořádným jménem, aby si mě ve světě pořádně všimli. Aby viděli, že kromě těch všech výher, co mám, jsem porazil i ve váze do 84 kilo soupeře světového kalibru,“ dodával Vémola.


Další články