Sleduj nás

Vémola se vždy bál lepších soupeřů, prohra s Kinclem je logickým vyústěním, pálí rival z Ruska

Vémola se vždy bál lepších soupeřů, prohra s Kinclem je logickým vyústěním, pálí rival z RuskaFOTO: OKTAGON MMA

Mikhail Ragozin dodnes cítí, že se ho Karlos Vémola bál, proto s ním také zrušil zápas. Stejně jako se bál všech lepších soupeřů.

Když jste na vrcholu, všichni vás milují, když jste dole, tak si do vás kopnou. Co Karlos Vémola prohrál s Patrikem Kinclem odvetu, spustila se vůči němu vlna kritiky. Málokdo ocenil Terminátorův přínos pro české MMA, mnozí lidé ho prostě chtěli vidět jen padnout.

Bohužel jsme tu situaci nikterak neuklidnili ani my, když jsme oslovili Mikhaila Ragozina, aby zhodnotil titulový zápas Kincl vs. Vémola 2. Jeho odpověď byla sice krátká, ale naprosto výstižná.

„Celou dobu jsem říkal, že se Karlos Vémola bojí lepších soupeřů. Patrik Kincl jenom otevřel oči lidem, kteří o tom dříve pochybovali,“ zaznělo z úst ruského bijce, který se sám měl před čtyřmi lety s Terminátorem utkat. Z jejich souboje ovšem vlivem zranění olomouckého bojovníka sešlo.

Terminátor se tehdy mohl přesunout pod křídla Russian Cagefighting Championship (RCC), místo toho se ale vydal na misi do Oktagonu, kde se nejprve stal šampionem střední váhy, kde o svůj pás kvůli nesplnění hmotnostního limitu přišel, a pak později i šampionem polotěžké váhy. Zde drží pás dodnes.


O souboji Vémoly s Ragozinem se znovu mluvilo ještě v roce 2021. V té době sice už Karlose žádné zranění netrápilo, ale přesun do RCC odmítl kvůli špatným finančním podmínkám. „Nemohu zápasit v cizině za méně, než kolik si vydělávám tady v Čechách, kde mám spoustu fanoušků, kteří mě milují. Rozhodně nepoletím za méně peněz do Ruska, kde na mě budou pískat a křičet,“ pravil tenkrát.

Cesty obou bojovníků se tak rozešly a už se nikdy nespojily a zřejmě ani nespojí. Ragozin nadále brázdí vody střední váhy v Rusku, Vémola má dle vlastních slov krátce před koncem kariéry, kterou hodlá završit tady v Česku.


Další články