Sleduj nás

Vémola nechce makat za drobný. Už ví, co bude po kariéře dělat. Využije své značky

Vémola nechce makat za drobný. Už ví, co bude po kariéře dělat. Využije své značkyFOTO: OKTAGON MMA

Karlos Vémola má plán i pro život mimo klec. Nevidí se jako trenér s rozbitým tělem, ale jako agent, který bude mladým bojovníkům otevírat dveře. V Hype-Castu poodhalil, jak by mohl vypadat jeho příští projekt.

Z trenéra agentem? Vémola chce pomáhat

Když se řekne „život po kariéře“, mnoho sportovců si představí tréninkové centrum a v ruce stopky. Ne však Karlos Vémola. V pořadu Hype-Castu dal jasně najevo, že představa života věnovaného cizím rozpisům ho nijak neláká.

„Nechci trénovat lidi. Nechci být ten, kdo bude sedět v gymu od rána do večera. Já to vidím u svých trenérů – jsou tam nonstop a nejsou za to zrovna milionáři,“ vysvětlil bez okolků.

Agenti v MMA? V Česku díra na trhu

Vémola ale ví, že MMA potřebuje víc než jen tvrdé tréninky. Potřebuje někoho, kdo bojovníkům pomůže v zákulisí. Od smluv až po kempy v zahraničí. A právě tady vidí svoji šanci.

„V hokeji máš agenty, ve fotbale taky. V Americe jsou MMA agenti běžní, ale v Česku? Nikoho neznám,“ řekl Vémola s tím, že trenéři by podle něj neměli suplovat agenty. „Buď trénuj, nebo dělej agenta. Ale nedělej obojí napůl.“


Co by Terminátor nabídl?

Podle Vémoly by jeho role nebyla jen o kontaktování promoterů. Přemýšlí v širších souvislostech:

  • Pomoc s vyjednáváním smluv (za asistence právníků)
  • Zajištění pobytů v zahraničních gymech
  • Komunikace se sponzory
  • Mentoring, který nelze naučit z knížky

A hlavně přidanou hodnotu v podobě vlastního jména.

„Když někam zavolám a řeknu, že jsem Karlos Vémola, lidi se mnou mluví. Mám respekt a zkušenosti. Umím v tom chodit,“ uvedl.


Sám sobě agentem. A teď i ostatním?

Zajímavé je, že Terminátor se už teď stará o vlastní agendu. Žádný manažer, žádný mluvčí. Vše si vyjednává osobně. Od smluv přes sponzory po mediální výstupy. A jak sám říká, dělá to proto, aby to uměl.

„Chci se to naučit, protože pak to můžu dělat i pro ostatní. A navíc to můžu dělat odkudkoliv – z telefonu, z notebooku, třeba z dovolené s rodinou,“ usmál se. 


Další články

Oscar za potrat u soudu: Zvrácený plán Shopaholic Adél odhalen! Drtivá facka od Red Face jako bonus

Insolvenční drama Shopaholic Adél se mění v hodně špatně napsanou a ještě hůře zahranou telenovelu. Zatímco si dlužnice doma v ostravské garsonce před zrcadlem trénuje falešné záchvaty a bájí o tom, jak byla organizací Red Face pod tlakem donucena k podpisu smlouvy, realita jí uštědřuje drtivou ránu. Naše redakce získala exkluzivní vyjádření, které Adélu svléká donaha. A její velkolepý divadelní plán na soudní síň? Ten byl odhalen dřív, než vůbec stihla naoko omdlít.

Oscar za potrat u soudu: Zvrácený plán Shopaholic Adél odhalen! Drtivá facka od Red Face jako bonus