Sleduj nás

Velká kritika sudích: Jon Jones měl prohrát! shodla se většina

Velká kritika sudích: Jon Jones měl prohrát! shodla se většina

Opět jednou se nám zde vznáší spousta kritiky a opět jednou jsou u toho bodoví sudí. Ti se během UFC 247 dle názorů mnohých zápasníků či novinářů dopustili řady chyb.

Během PPV turnaje v texaském Houstonu byly na hlavní kartě k vidění rovnou tři duely, které došly do bodového rozuzlení. Všechny tři si pak prošly podrobnější analýzou a u všech byly zjištěny jisté nepokoje.

V merku nám nejvíce utkvěl zápas Jon Jones vs. Dominick Reyes, který sudí po pěti kolech vyhodnotili v poměru 48-47, 48-47, 49-46. Zajímavé ovšem je, že tento jejich názor nesdílel během pozápasových rozhovorů nikdo jiný. A to se k hodnocení dostala taková jména, jako jsou Dana White, Daniel Cormier, Ariel Helwani, Joe Rogan, Eddie Alvarez, Chris Weidman, Shaheen Al-Shatti a nemístnou poznámku přidal i Dillon Danis.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Před vstupem do pátého kola jsem to měl 3-1 pro Reyese. A mé děti se mě teď ptají: ‚Tati, jak je to možné? Reyes měl přeci vyhrát.‘ Realita je ale taková, že na našem názoru nezáleží, my nejsme žádní soudci,“ sdělil White na tiskové konferenci, kde rovněž prozradil hodnocení svých kolegů. Jeden sdílel výsledek s ním, druhý to naopak viděl 3-2 pro Jonese.


Proti aktuálnímu králi divize polotěžké váhy se však postavili i další. „Podle mě Reyes vyhrál první tři kola, čtvrté a páté jde za Jonesem. Celkově bych si však tipl, že výhra na body přiřknou Reyesovi,“ uvedl bývalý šampion střední váhy Chris Weidman.

Podobně shodný názor projevili zápasník Eddie Alvarez a novinář Ariel Helwani. Oba shodně cítili, že Reyes ovládl tři kola a výhra měla jít k němu. Takový Daniel Cormier se snažil uklidnit fanoušky tím, že napsal: „O žádnou krádež se nejednalo. Byl to těsný zápas a mohl dopadnout naprosto jakkoliv… 3-1 nebo 2-2, když to šlo do pátého kola. Já osobně to měl na konci 3-2 pro Reyese, ale ten duel byl opravdu tak těsný, že to mohl vyhrát jeden nebo druhý.“

Vedle zmíněného titulového souboje MMA komunita ještě dost nahlas diskutuje o výhře Derricka Lewise nad Ilirem Latifim. I zde soudci hlasovali v těsnějším poměru 29-28 x3. Nepříznivé ohlasy na tento verdikt se i v tento moment šíří internetem.Další články