Sleduj nás

Věčně nepoučitelný. Jonesův test na drogy zjistil jen chvíli před UFC 232 „neobvyklý“ nález

Věčně nepoučitelný. Jonesův test na drogy zjistil jen chvíli před UFC 232 „neobvyklý“ nález

Co k tomu už jenom říct? Tak dlouho čekal na svůj comeback a chvíli před ním se zase objevily další problémy. Naštěstí ne takové, které zruší celý velkolepý event, nýbrž ho „pouze“ jen přesunou.

Všechny problémy jsou jenom kvůli jednomu muži, jehož Dana White kdysi nazval nejlepším zápasníkem, který se kdy pod jeho křídly objevil. Jon Jones se při posledním testu na drogy dočkal dalšího překvapení. V jeho těle byl nalezen chlorodehydromethyltestosterone, což je přesně ta stejná látka, kvůli níž si nedávno odpykal svůj patnáctiměsíční trest.

Kde je tedy chyba, pokud Jones obětoval stovky dolarů, jak celému světu prozradil, aby konečně objevil, v čem je problém. No a když tu příčinu konečně našel, tak proč se jí nevyvaroval?


Jon Jones měl drogy v těle

Odpovědi na tyto otázky se dozvíme později. Prozatím nám šéf organizace prozradil, že se nejedná o nějaké velké množství, které by ho nutilo zrušit celou akci, ovšem jeden následek to přeci jen má - UFC 232 se nebude konat ve Vegas, kde je sídlo hlavní vyšetřovací komise, která na řešení tohoto případu momentálně nemá čas, nýbrž v Los Angeles.


Jonese se prozatím zastal Jeff Novitzky, jeden ze známých vyšetřovatelů, který se domnívá, že daný nález je jenom jakýmsi dosluhováním toho, z čeho byl Jon obviněn před dvěma lety.

„V jeho těle byla nalezena zakázaná látka, jejíž hodnota je v řádech pikogramů. Je to jako byste vzali špetku soli a rozložili ji na padesát milionu kousíčků, přičemž jeho nález nás odkazuje na jeden z nich. Je to opravdu malé množství, které se nedá považovat za nějaké ovlivnění apod.,“ vysvětloval jakožto mluvčí za celé UFC.

Setká se ale jeho pohádka s úspěchem? Minimálně to obměkčilo srdce Nevadské atletické komise, jež Jonesovi skrze oficiální prohlášení dovolila účastnit se svého zápasu, ale pak se k případu ještě vrátí.Další články