Sleduj nás

Václav Sivák zabojuje v Rusku o titul Fair Fight! V cestě stojí neporažený domácí šampion

Václav Sivák zabojuje v Rusku o titul Fair Fight! V cestě stojí neporažený domácí šampion
Tak tohle je výzva jako hrom! Václava Siváka čeká rozhodně největší zkouška dosavadní kariéry. Navíc se může stát prvním bojovníkem z československé scény, který vybojuje titul na horké ruské půdě.

Zatím měli tuto šanci pouze Michal Krčmář a Milan Paleš, ale ani jeden z nich neuspěl. O tom, jestli bude Bad Boy prvním českým šampionem Fair Fight, se rozhodne 18. února.

Na konci loňského roku dokázal Sivák porazit Patrika Záděru a získal šampionský opasek organizace RFA. Souboj, který došel až k bodovému rozhodnutí, byl poměrně jasně v režii zatím neporaženého bijce z Ostravy.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Václav si tak připsal dvaadvacáté vítězství ve své profesionální kariéře a potvrdil, že mu tuzemský rybníček začíná být opravdu příliš malý. Matchmaker RFA Martin Wodecki poté na tiskové konferenci potvrdil, že pro Siváka hledají zajímavé zahraniční soupeře, a že je ve hře i jeho další vystoupení v Rusku, kde se již jednou úspěšně představil.

To se nakonec opravdu povedlo, a navíc proti jednomu z nejlepších bojovníků ve váhové kategorii do šestašedesáti kilo.


"Vaška čeká pravděpodobně nejtěžší zápas v kariéře. Ze všech českých a slovenských zápasníků bude mít nejtěžšího soupeře v RCC. Nabati je úřadující šampion, jeho statistika je 15-0. V amatérech získal titul mistra světa WAKO, v podstatě to je nepřetržitý šampion RF. Byl stříbrný v thajském boxu IFMA 2015. Získal titul mistra světa jako junior, od té doby sbírá tituly až do současnosti," popsal stručně Martin Wodecki, jak velké zvíře na Václava čeká.

Kiamran Nabati má sice pouze patnáct zápasů mezi profesionály, ale na amatérské scéně jich má na kontě více než dvě stovky! Většinu z nich proti top kvalitě na turnajích WAKO a IFMA.

Zde se prosazuje již od roku 2010, kdy jako junior vyhrál titul mistra světa. O rok později ve stejné kategorii ovládl i mistrovství Evropy. Titulový zápas, který se odehraje v Jekatěrinburgu, je vypsán na pět tříminutových kol.


Vítězství by bylo obrovským úspěchem, které by Siváka výrazně přiblížilo k vysněnému angažmá v ONE Championship.

Další články