Sleduj nás

Sny se plní! Václav Sivák veze velké vítězství z KSW

Sny se plní! Václav Sivák veze velké vítězství z KSWFOTO: KSW

Posun na další level. Václav Sivák uhájil svoji neporazitelnost a jako bonus dokázal uhranout šéfy největší evropské organizace. Vedení KSW se tak dozvědělo to, co většina tuzemských fanoušků ví léta. „Bad Boy“ je prostě generační talent, který má svůj limit někde na úrovni stratosféry.

Turnaj KSW Epic je za námi, a kromě výhry veterána Adamka se bude nejvíce řešit působivá show ostravského gangstera. Vedení polské organizace před Vaška postavilo opravdu náročnou zkoušku. Michal Królik je mnohonásobným národním šampionem v kickboxu a dokázal ovládnout turnaje WAKO v amatérech i profesionálech. Právě zde se Václav přesvědčil o kvalitách svého oponenta.

„Znám se s Michalem z WAKO a moc dobře vím, jak je to kvalitní borec. Klíčem tentokrát bylo zůstat v klidu a nebýt tak agresivní jako můj soupeř. Je to zkušený bojovník, ale já na tohle dřu celý život. Tohle je můj sen. Polsko miluju! Vím, že je tady hodně drsňáků a je docela možné, že s KSW spojím další budoucnost. Chci bojovat podle pravidel Muay Thai i K-1, dám si to s kýmkoliv,“ prohlásil Sivák pro Top-Fight.cz po vítězném zápase.


Důležitá výhra se ovšem nerodila snadno. První kolo byla absolutní válka, při které by se těžko hledal favorit. Królik výborně zkracoval vzdálenost a dokázal solidně boxovat. Polák ovšem všechny patrony vystřílel již v této části zápasu, a poté se již hrálo jen na jednu branku.

Vašek se po úvodním kole rozjel naplno. Jeho kopy a lokty začaly létat v neskutečném tempu. Królik se dostával do hluboké defenzivy a pouze jeho tvrdost zápas stále protahovala. Poslední dějství nabídlo stejnou podívanou jako to předchozí, a bodoví rozhodčí tak neměli jinou možnost než vyhlásit Siváka jako jasného vítěze. Verdikt 29-27 u všech sudích pak naplno reflektoval dění v kleci. Premiéra českého borce asi nemohla dopadnout lépe a bude zajímavé sledovat, koho mu KSW nadělí příště.Další články