Sleduj nás

Václav Sivák o Vémolovi: Jako zápasník mě neohromil, dostává především snadné soupeře

Václav Sivák o Vémolovi: Jako zápasník mě neohromil, dostává především snadné soupeřeFoto: RFA / XFN

Karlos Vémola často fanouškům připomíná, že to je on, kdo tu nejvíce rozvinul bojové sporty. Skalní příznivci si toho jsou moc dobře vědomi, ale ne každý tato slova dokáže vstřebat.

Například Václav Sivák nepopírá, že je Vémola jedinečný a svým trashtalkem tu prolomil ledy, aby na sebe přilákal pozornost, ale zase na nějaká vyloženě velkohubá prohlášení není zvědavý. Zejména, pokud si Karlos své jméno budoval uměle, tedy tím, že si buďto sám vybíral, anebo mu organizace předhazovala hratelné soupeře.

„Neberu Karlosovi nic z toho, co dokázal. To, co má, má zaslouženě, vydřel si to, ale podle mě to zase až tak velký bojovník není… Karlos je bojovník tím, jak dře a jak shazuje váhu. V tomto smyslu je bojovník, ale v samotném boji mě nijak nenadchl,“ odhalil svůj názor talentovaný Vašek Sivák, který je sám spojován s přesunem do MMA.  


„Líbí se mi takedowny (strhy na zem). V tomto směru se například rád podívám na takového Khabiba… Jenže Karlos… On ty soupeře chytne a hned s nimi flákne o zem. Dá pár ran a je to konec. Karlos je v Oktagonu hvězda. A tou je, protože dostával snadné soupeře. Přitom jsme mohli vidět, co se stane, pokud čelí někomu lepšímu,“ uvedl, čímž mohl narážet na Patrika Kincla či Attilu Végha.

„Karlos dostává takové soupeře, které chytí, hodí na zem, a tím vyhraje. Chápu, že zápasil v UFC, ale už nevím, jestli tam vyhrál nějaký zápas. Kde jinde v zahraničí však zápasil?“ zeptal se Sivák v pořadu Česká ulička.


MMA je budoucnost

I když je jeho dominantou postoj, tak Vašek nepopírá, že jednoho dne nepřestoupí do MMA, které z hlediska bojových sportů aktuálně budí největší zájem.

„Mám před sebou stále dost výzev v postoji, takže nesmím zahálet. Ještě pořád mám co zlepšovat, abych se opravdu rovnal těm nejlepším na světě,“ vyjasňoval.

„Pokud trénuji MMA, zaměřuji se především na zem a obranu proti strhům, aby mě nikdo nehodil. Klinč mám opravdu dobrý, jelikož se už odmala s někým tahám. Stačí mi se naučit obranu proti strhům a měl bych být neporazitelný. Udělám pro to vše, aby to tak bylo!“ burcoval.Další články