Sleduj nás

V UFC opomíjený Rakhmonov: Všichni se mi vyhýbají, protože znají mé kvality. Příště půjdu o titul

V UFC opomíjený Rakhmonov: Všichni se mi vyhýbají, protože znají mé kvality. Příště půjdu o titulFoto: UFC

Leon Edwards, Colby Covington, ale i Khamzat Chimaev. Celá tato trojice měla odmítnout zápas s černým koněm divize velterové váhy. On však ví, že jeho čas přijde.

Shavkat Rakhmonov. Tohle jméno byste si měli zapamatovat, protože má potenciál vskutku něco dokázat… A vesměs již dokázalo…

Nejenže má na kontě osmnáct výher v řadě (šest v UFC), ale navíc všechny své soupeře zničil před limitem. Je jedno, kdo proti němu nastoupil, vždy dostal buď KO, anebo nakonec odklepal.

Sílu tohoto kazachstánského bojovníka ucítilo již několik velkých jmen, jako jsou například Stephen Thompson, Geoff Neal, Neil Magny či brazilský „Cowboy“ Alex Oliveira. Vesměs se není čemu divit, že když tuto dominanci vidíte, nechcete mít s tímto člověkem nic co do činění.

Nemusíme chodit ani nikam daleko do minulosti, abychom si to potvrdili. Colby Covington krátce před Vánoci během tiskové konference pro turnaj UFC 296 uvedl, že o Rakhmonova nemá vůbec žádný zájem, protože je „nezajímavý“ a „nic ještě nedokázal“. Ten úhybný manévr z jeho slov byl velmi cítit. A nejen on tohoto rozjetého Kazacha odmítl.


„Než Khamzat Chimaev odešel z veltru, odmítl se mnou zápas. Vítěz našeho boje by se posunul k titulu, on se vydal za ‚známějším‘ jménem. Když se ale podíváte na borce, jakým čelil, nakonec žádné známější jméno nepotkal,“ svěřil se Rakhmonov serveru Bloody Elbow.

„Teď se zranil Jack Della Maddalena a Kamaru Usman s Colbym Covingtonem se mnou nechtějí jít. Nemají co na práci, nebojují, jen vyčkávají na lepší příležitost. Kamaruovi to nevyčítám, už si své odbojoval a nemá to daleko do důchodu, pouze mi přijde, že když se vám všichni vyhýbají, pak to znamená, jaký respekt k vám ve skutečnosti mají,“ popsal.

„Když nemám teď soupeře, chtěl bych, aby se to bralo jako taková kontumační výhra. Počkám si na vítěze bitvy Leon Edwards vs. Belal Muhammad a půjdu pak o titul,“ zněl jeho plán, který však musí ještě posvětit vedení UFC. No a samozřejmě i šampion, protože Edwards už předem řekl, že o Rakhmonova nemá zájem. Jakmile se vypořádá s Muhammadem, chce se přesunout do střední váhy…Další články