Sleduj nás

V sázce je všechno! Gustafsson bude proti Smithovi bojovat o svou UFC kariéru

V sázce je všechno! Gustafsson bude proti Smithovi bojovat o svou UFC kariéru

Nejistou budoucnost má před sebou švédský zápasník z divize polotěžké váhy Alexander The Mauler Gustafsson. Skandinávský bijec, jenž naposledy podlehl Jonu Jonesovi, věstí, že duel se Smithem rozhodne o jeho kariéře možná nejen v UFC.

Každý z nás někdy potřebuje ujistit, že to, co dělá, má nějaký smysl. Na stejných pochybách se momentálně ocitla dvoumetrová švédská hvězda, která prohrála čtyři z posledních sedmi duelů. Dva z nich přitom byly proti neomylnému borci Jonu Jonesovi.


„Věci se změnily. Už ani nemyslím na to, že bych mohl vyhrát titul. Uvažoval jsem o tom celou dobu předtím, ale poslední dny jsou pro mě spíše stresující než pozitivní,“ říkal Gustafsson, jehož slova odrážela jeho současné pocity.

„Byla to opravdu dlouhá doba mezi mými posledními dvěma fighty. Možná jsem udělal něco špatně a dával si hned moc velké sousto, možná jsem se měl rozehřát na někom jiným… kdoví, jak by to dopadlo,“ utkvěla mu v hlavě ta prohra s Jonesem.


V dalším zápase na UFC Fight Night 152 (1. července) se Gustafsson utká s Anthonym Smithem, tedy poslední obětí lamače kostí Bonese. „Je fajn, že se to koná ve Stockholmu. Mám z toho místa dobrý pocit a vždy se tam rád vracím,“ reaguje „The Mauler“ na příležitost představit se před vlastním publikem.


Bohužel se před ním otevírají jen dva možné scénáře. „Když vyhraju, super, půjdu v žebříčku nahoru, ale pokud prohraju, tak na to prostě asi už nemám…,“ naznačoval, že je ten souboj pro něho vším.

„Jsme jen dva chlápci, co se nachází v podobné situaci. Já sám jsem bojoval s Jonem, takže chápu, jak hořce se člověk po takové porážce může cítit. Anthony se z toho určitě bude chtít vzpamatovat a ve Švédsku nám to ukáže. Lidé se bezpochyby budou moct těšit na skvělý fight, oběma nám jde o hodně,“ uzavřel Gustafsson.


Další články