Sleduj nás

Už se na to nemůžu dívat. Dejte mi Pereiru, ukončím ho do minuty! volá Chimaev po šanci

Už se na to nemůžu dívat. Dejte mi Pereiru, ukončím ho do minuty! volá Chimaev po šanciFoto: UFC

Alex Pereira se jeví jako dominantní šampion, ale ve skutečnosti by byl jenom chutnou potravou pro „Vlka“ z Čečenska.

Styly dělají zápasy a Alex, co si budeme povídat, je ryzím postojářem. Je nutné ovšem podotknout, že jeho dovednosti jen málokdo předčí, o čemž se přesvědčili mnozí elitní bojovníci, mezi něž se řadí například takový Israel Adesanya, kterého i sám Conor McGregor přirovnal k nejlepším postojářům široko daleko.

Divize střední i polotěžké váhy překypuje samými postojáři, proto se mezi nimi Khamzat Chimaev cítí jako ryba ve vodě. Od dětství se totiž věnuje wrestlingu, přičemž na MMA navázal před pouhými šesti let. Proto silně věří, že by si s „nějakým“ Pereirou hravě poradil. A nejen s ním.


„Dano White, co má tohle jako být? Tohle jsou vážně tvoji šampioni? Však bych je sfouknul za pár sekund!“ chvástal se Chimaev na svém Twitteru, kde se opíral do Dricuse Du Plessise a Alexe Pereiry, tedy současných vládců střední a polotěžké váhy v UFC.

„Už se na to vážně nemůžu dívat. Dejte mi Pereiru a garantuji vám, že to nebude trvat ani minutu, než ho ukončím. Co proti mně v té kleci bude dělat? Dejte mi šanci, já ho zničím!“ zopakoval, přičemž dával nahlédnout do svých bezedných zásob sebevědomí.


Khamzat je v poslední době mnohem větším bojovníkem na sociálních sítích nežli v kleci. Přesto se s ním nedá až tak nesouhlasit. Nepsané pravidlo nám totiž říká, že pokud se proti sobě v zápase postaví wrestler s postojářem, zpravidla vyhrává wrestler. Málokdy je tomu naopak, i když se třeba takový Sean O’Malley v relativně nedávném duelu s Aljamainem Sterlingem postaral o výjimku.

Druhou věcí je, že by Khamzat neměl zapomínat na zápas, který má aktuálně před sebou. Už 22. června se střetne s Robertem Whittakerem, a to je velice komplexní bojovník, který má na kontě skalpy mnoha zvučných borců, včetně Paula Costy, Jareda Cannoniera, Marvina Vettoriho, Yoela Romera a dalších.​


Další články