Sleduj nás

Už nikdy neprohraju žádný zápas, oznámil McGregor. Fanoušci se smějí, on má však recept

Už nikdy neprohraju žádný zápas, oznámil McGregor. Fanoušci se smějí, on má však receptFoto: UFC

Conor McGregor věří, že za jeho předchozí prohry mohla zranění, se kterými vstupoval do zápasu. Takovou chybu ale už znova nehodlá udělat.

Jsou to přibližně tři týdny, co na veřejnost začaly unikat informace, že slavný irský bojovník ruší svou účast v hlavním zápase turnaje UFC 303. Později se potvrdilo, že za to mohl zlomený malíček, jímž McGregor během tréninku zasáhl loket svého sparingpartnera.

Po dlouhých letech tvrdé dřiny jsou tato zranění běžná. Člověk je s přibývajícím časem ovšem moudřejší, a tak pochopí, že věci, které se dříve nebál riskovat, teď nemá cenu podstupovat. Podobně to tak je v případě McGregorova duelu s Michaelem Chandlerem.

„Mrzí mě, že jsem se rozhodl to znovu nechat odložit, ale už nechci vstupovat do zápasu se zraněním. Tohle je přesně ten důvod, proč jsem si způsobil frakturu nohy v bitvě s Dustinem Poirierem. Za každou cenu jsem vždy chtěl lidem zápas doručit, ale teď jsem pochopil, že musím věnovat více času také sám sobě a svému zdraví,“ prohlásil McGregor pro server The Mac Life.

„Mí fanoušci si zaslouží vidět moji stoprocentní verzi. Chci jim doručit to nejlepší ze sebe sama. Vím, že když jsem fit, tak dokážu porazit kohokoliv. Pokud vstoupím do boje nezraněný, nikdy ho nemohu prohrát,“ zní McGregorův tajný recept k úspěchu.


A teď je jen otázkou, co chce Conor ve zbývající části své kariéry ještě dokázat. Zanedlouho oslaví šestatřicáté narozeniny, což je věk, ve kterém se doposud žádnému bojovníkovi mezi lehkou či velterovou vahou v UFC nepodařilo vyhrát mistrovský titul. Ukazuje se, že pro tyto kategorie je věk velice důležitý.

Conor, jenž má s UFC platnou smlouvu ještě na dva zápasy, by však měl mít políčeno hlavně na symbolický BMF opasek, který má ve své moci nyní Max Holloway. Pokud by ale šel o regulérní titul, svou náruč mu rádi otevřou šampioni jak lehké, tak i velterové váhy. V první řadě musí ovšem přemoct Chandlera, a to také nebude snadný úkol.


Další články