Sleduj nás

Ustrašený šampion, který se brání výzvám. Ví, že bych ho vymazal ze světa, pustil se Muhammad do Edwardse

Ustrašený šampion, který se brání výzvám. Ví, že bych ho vymazal ze světa, pustil se Muhammad do EdwardseFOTO: UFC

Trpělivost začíná docházet. Namísto ní se dostavil vztek. Přední velterová váha viní šampiona ze strachu. Ví, že by dostal jako pes.

Belal „Remember the Name“ Muhammad je i navzdory své průbojné přezdívce borcem, na kterého se pořád zapomíná. Jen v UFC se aktuálně nese na vlně devíti výher, což je série, jejíž délku překoná pouze šampion. Jenže ten se zatím nemá příliš k věci, aby Belalovi jakožto právoplatnému vyzývateli udělil titulovou šanci.

„Už mě to upřímně začíná štvát!“ reagoval Muhammad prostřednictvím serveru MMA Fighting, když se měl vyjádřit na téma svého příštího zápasu. „Nic jiného než bitva o titul v mém případě nedává smysl. Ve velterové váze držím nejdelší možnou sérii výher a porazil jsem nejvíc ranked soupeřů. Pakliže si tu šanci nezasloužím já, pak už nikdo!“ čílil se.


Jeho přítomnost a nárok Dana White vnímá, pouze šampion Leon Edwards se do další mistrovské obhajoby zrovna nežene. Dle Muhammada měl odmítnout jeden z letních termínů, kdy se UFC mělo v plánu navrátit do Londýna.

„Myslím si, že většina ženských má větší koule než ten váš slavný Edwards. Již dva roky se z jeho chování dá vyčíst, že by nejraději udělal cokoliv, jen aby se mi vyhnul. Zpochybňuje mé právo, mé výhry i mé dovednosti. To vše jenom proto, že bych ho zmrskal jako koně. Jeho odmítání mě naplňuje zlobou a nenávistí. Každým dnem toho chlápka čím dál více nenávidím a jednou, a to vám slibuji, si pro něho dojdu! Každou ránu do toho jeho tupého ksichtu si náramně užiju,“ předeslal Muhammad.


Nyní jsme ve fázi čekání. Z logického hlediska by měl Muhammad vyzvat šampiona Edwardse, z reálného pohledu ale není velkým tahounem pozornosti, a možná i proto býval ze strany UFC přehlížen. Uvidíme, jak se to v nadcházejících dnech změní. O jeho titulovém nároku s ohledem na zásluhy totiž opravdu pochybovat nelze.


Další články