Sleduj nás

Usman si přišel jen pro výplatu. Už má připravenou celou hromadu výmluv, šije do svého soupeře Chimaev

Usman si přišel jen pro výplatu. Už má připravenou celou hromadu výmluv, šije do svého soupeře ChimaevFoto: UFC

Pro jednoho se bude jednat o životní šanci a ten druhý se nutně potřebuje odrazit ode dna. Hlavní předzápas turnaje UFC 294 má všechny kontury epické bitvy.


Čečenský „Vlk“ rozhodně nepatří do balíčku soupeřů, kterým chcete čelit. Nikdy neporažený, extrémně sebevědomý, a hlavně neuvěřitelně komplexní. Přesně taková charakteristika sedí na Khamzata Chimaeva jako ulitá. O kvalitách svého soupeře samozřejmě dobře ví i bývalý šampion veltrové divize Kamaru Usman. Ten po dvou prohrách s rivalem Edwardsem našel novou motivaci v přechodu do střední váhy. Od titulového zápasu se Seanem Stricklandem jej dělí pouze maličkost, Chimaevův skalp.

„Myslím, že je přesně takový, jak se o něm mluví. Houževnatý, silný, velký. Umí udeřit i zápasit, ale já tohle všechno umím taky. Nikdy nevíte, jak dobří jste, dokud nenarazíte na někoho lepšího. Nevědomost je blaženost, ale já mu v sobotu večer seberu veškeré iluze,“ nebojí se velké výzvy Usman, který měl extrémně krátký čas na přípravu, ale to „Nigerijskou noční můru“ moc netrápí.

„Tohle je můj životní styl. Není to tak, že bych seděl doma a nic nedělal. Byl jsem nonstop v tělocvičně, učil se a rostl. Sean Strickland se od našeho prvního zápasu určitě zlepšil a našel svoji identitu bojovníka. Bohužel pro něj, styly dělají zápasy a já jsem rozhodně jeho noční můra,“ připomněl Usman vítěznou bitvu z roku 2017, kdy současného šampiona totálně zdemoloval.

Aby se Kamaru dostal k dalšímu souboji se Stricklandem, bude muset na turnaji UFC 294 zvítězit. To je ovšem podle jeho soka totálně vyloučené. Khamzat je přesvědčený, že si připíše třinácté kariérní vítězství, a to naprosto dominantním způsobem.


„Usman jde o váhu výše, protože může bojovat se mnou. Přišel jen proto, že si může vydělat fakt pořádný balík, ostatně jako každý, kdo proti mně jde. Jasně, že chce i vyhrát, ale už teď si připravuje všechny možné výmluvy, až dostane. Každý mele o bojovém odkazu, ale když může shrábnout milion, tak na to rád zapomene. Od chvíle, kdy jsem přišel do UFC, všichni mluví o zápase Usman vs. Chimaev. O našich schopnostech ve wrestlingu a strikingu. Teď to dostanete a uvidíte, že on je pouze mojí starou verzí,“ nešetřil svého soupeře Khamzat během poslední tiskové konference.


Další články