Sleduj nás

Usman: Jestli chce Woodley odvetu, musí si ji zasloužit a přestat si vybírat soupeře

Usman: Jestli chce Woodley odvetu, musí si ji zasloužit a přestat si vybírat soupeře

Nynější král velterové váhy je toho názoru, že si jeho předchůdce často vybíral soupeře, s kterými hodlal bojovat. Díky tomu prý jeho sliby nemůžeme brát vážně.

Kamaru „The Nigerian Nightmare“ Usman (16-1) se loni v březnu dostal na velterový trůn, když porazil Tyrona The Chosen One“ Woodleyho (19-4-1) po pěti kolech na body. Od této prohry uběhl již více než rok a ačkoliv Woodley tvrdil, že si dojde pro odvetu, tak ještě neudělal nic pro to, aby ji dostal. 

„Z nějakého důvodu se Tyron stále drží zpátky, což nechápu. Má talent, má zkušenosti, ale nemládne. A pokud chce bojovat o titul, musí zápasit,“ domnívá se nigerijský mistr.


Kamaru Usman je král velterové váhy UFC

Úkol pro odvetu je snadný. „Bojuj, Woodley. Je jedno s kým, ale prostě bojuj. Řekni ano každému. Vyjdi ven a bojuj. Pokud sejmeš všechny, co se ti postaví do cesty, tak UFC nebude mít jinou příležitost, než ti dát titulový zápas. Nemůžeš čekat na ty soupeře, které si sám vybereš. Takhle to nefunguje a takhle jen ztrácíš čas,“ vzkazoval mu.


Tyron Woodley byl původně toho názoru, že si jako bývalý mistr divize zasloužil s Kamaru Usmanem odvetu okamžitě. Verdikt UFC však zněl tak, že jako první dostane šanci Colby „Chaos“ Covington (15-2),  jenž sice bojoval statečně, ale v poslední minutě pátého kola padl na TKO. Usman je tedy i nadále šampionem a momentálně vyhlíží svou další obhajobu. Pokud vše půjde dobře, mohl by se v dohledné době utkat s Jorgem „Gamebred“ Masvidalem (35-13).


Další články