Sleduj nás

Usman: Já jsem nejlepší velterová váha, po mně dlouho, dlouho nic a pak teprve až Masvidal

Usman: Já jsem nejlepší velterová váha, po mně dlouho, dlouho nic a pak teprve až Masvidal

Další z odvážných výstřelů vyslal současný šampion velterové váhy UFC Kamaru „The Nigerian Nightmare“ Usman (16-1) na adresu svého příštího soupeře Jorgeho „Gamebreda“ Masvidala (35-13).

Aktuální král divize do 77,1 kilogramů má neustálá nutkání popichovat nejlepšího fightera roku 2019. Domnívá se, že je „hype“ okolo něho příliš velké a zbytečné. Za špičku velterové váhy jej rozhodně nepovažuje.

„Nejlepší jsem určitě já… absolutně bez žádných pochyb. Pak si myslím, že tam (v žebříčku) je Colby Covington a chlápci jako Leon Edwards nebo Tyron Woodley. Pak tu máme nějaké zabijáky, které bych tam také přidal. No a teprve pak máte nevýrazné týpky jako Masvidal… takové, co jednou vyhrají a jednou prohrají,“ rýpal Usman na sportovním kanálu TSN.

Jorge Masvidal je držitelem symbolického pásu BMF. V minulém roce s přehledem vyhrál tři zápasy a zejména díky tomu byl napříč mnoha anketami zvolen nejlepším bojovníkem roku. Kamaru Usman se oproti tomu nese již na patnáctizápasové výherní šňůře, a proto se řadí nad všechny ostatní.

Duel mezi Usmanem a Masvidalem by se měl uskutečnit 11. července na UFC 252. Dana White tuto bitvu sice slovně několikrát potvrdil, ale k podpisu smlouvy ještě oficiálně nedošlo. Je to právě nigerijský šampion, jenž s podpisem otálí.Další články