Sleduj nás

UFC zápasníci tipují, jak dopadne válka Jan Blachowicz vs. Glover Teixeira

UFC zápasníci tipují, jak dopadne válka Jan Blachowicz vs. Glover Teixeira
Už tento víkend se šampion polotěžké váhy vrátí zpátky do akce, aby čelil náporu nových nájezdníků.

Současným vyzývatelem polského šampiona Jana Blachowicze je brazilský veterán Glover Teixeira, který se dle vlastních slov nachází na vrcholu sil, ačkoliv mu je už 41 let.

Dle mnohých předzápasových prognóz budou v této bitvě rozhodovat nejen zkušenosti, ale také dobře navolená taktika. Nemohli bychom se divit, pokud se dočkáme jak výměn v postoji, tak i grapplingové show na zemi.


Jak ovšem tento zápas vidí UFC elita a koho v něm favorizuje?


Volkan Oezdemir, polotěžká váha: "Tohle je velmi zajímavý matchup. Myslím si, že ho Jan ovládne, vypadá totiž neuvěřitelně a na rozdíl od Glovera je velmi všestranný."

Randy Brown, velterová váha: "Rád bych viděl, jak Glover využije svého grapplingu a vyhraje, ale domnívám se, že šampion svůj pás spíše obhájí."


Marcin Tybura, polotěžká váha: "Tipnul bych si, že se to Blachowiczovi podaří udržet v postoji, a proto vyhraje."

Charles Rosa, pérová váha: "Tohle je velmi vyrovnaný fight, na tipování 50:50, ale kdybych se měl k někomu přiklonit, pak nepatrně k Blachowiczovi."

Ike Villaneuva, těžká váha: "Myslím si, že zvítězí Glover. Podle mě přežije ta kritická úvodní kola a v pozdějších fázích zápasu začne přebírat otěže."


Jalin Turner, lehká váha: "Tohle bude dobrý fight a něco v mém srdci mi říká, že to Glover zvládne. Domnívám se, že mu je předurčeno, aby se stal šampionem."

Další články