Sleduj nás

UFC veterán zabojuje v 45 letech o titul Bellatoru. Čeká jej bývalý soupeř Procházky

UFC veterán zabojuje v 45 letech o titul Bellatoru. Čeká jej bývalý soupeř ProcházkyFOTO: UFC

Boží voják Yoel Romero se ve 45 letech od Bellatoru dočkal speciální pocty a v polotěžké váze zabojuje o titul šampiona.

Této divizi vévodí ruský bijec Vadim Nemkov, kterého budou dobře znát zejména ti fanoušci, kteří se jednak vyznají v MMA a jednak sledují kariérní tažení Jiřího Procházky. Právě český samuraj Vadimovi před osmi lety čelil, když jej porazil po prvním kole na technické KO.

Po takto dlouhé době se ovšem z Nemkova stal nový člověk a jak on sám uvádí, je to „nejlepší“ bojovník z divize 93 kilogramů na celém světa. Odvetu s Jirkou by jednoho dne rád uvítal, stejně tak by se nebránil přechodu do UFC, ale ještě předtím si v Bellatoru bude plnit šampionské povinnosti.


Svůj mistrovský opasek z polotěžké váhy bude Nemkov bránit proti UFC veteránovi Yoelu Romerovi. Ten vyměnil MMA prostředí v třetí třetině roku 2020 a ihned svůj debutový zápas v nové organizaci prohrál velice těsným poměrem na body. Následující dvě bitvy ovšem zvládl, obě na KO/TKO, za což si vysloužil titulovou příležitost.

Divácky atraktivní titulové bitvy se dočkáme 16. června na turnaji Bellator 297 v Chicagu. Boží voják by tak na stará kolena (45 let) mohl obdržet mistrovský opasek, který se mu v UFC i navzdory neustálému pobytu na špičce divize nepodařilo získat. Byl by to sladký konec kariéry. Nemkov se však nedá.​Další články